FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Zniesienie wiz dla Polaków? Trump składa obietnice na spotkaniu z Polonią.

Zniesienie wiz dla Polaków? Trump składa obietnice na spotkaniu z Polonią.

Podczas spotkania z przedstawicielami polonijnych organizacji w Stanach Zjednoczonych Donald Trump obiecał, że zniesienie wiz dla Polaków będzie jedną z jego pierwszych decyzji prezydenckich.

Kandydat Republikanów wygłaszał przemówienie w Kongresie Polonii Amerykańskiej w Chicago. Przed nim doszło do spotkania zamkniętego z przedstawicielami organizacji polonijnych, na którym podjęty został temat zniesienia wiz dla Polaków. Prezes KPA, Frank Spula, miał wprost zapytać Donalda Trumpa o powyższe, powołując się przy tym na obietnice, które sięgają 2004 roku. Zarówno on, jak i Piotr Janicki, konsul generalny w Chicago usłyszeli od amerykańskiego kandydata na prezydenta deklarację zajęcia się sprawą zniesienia wiz dla Polaków już w pierwszych tygodniach sprawowania urzędu. Wyraził zaskoczenie, że do tej pory sprawa ta nie została załatwiona, pomimo tego, że Polska jest lojalnym sojusznikiem USA.

Kwestia ta jest polską bolączką co najmniej od kilkunastu lat. Mocno utrudnia, zarówno emigrację do USA, jak i zwykłe podróże lub odwiedziny bliskich.

aw / twojaanglia.eu

 

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share