FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Zamieszki polskich kibiców w Neapolu

Zamieszki polskich kibiców w Neapolu

Informujemy, że dziś w nocy, około godziny 1:00, na Placu Garibaldiego w Neapolu doszło do zamieszek z udziałem polskich kibiców. Siedmiu naszych obywateli zostało lekko rannych. Nikt nie musiał być hospitalizowany.

Z informacji przekazanych przez włoską policję wynika, iż około osiemdziesięciu polskich kibiców zostało zatrzymanych przez policję. Obecnie na posterunku policji przebywa jeszcze około sześćdziesięciu kibiców.

Ambasada RP w Rzymie pozostaje w stałym kontakcie z lokalnymi służbami oraz obecnymi na miejscu przedstawicielami warszawskiej policji i klubu Legia Warszawa. Od wczoraj w Neapolu przebywa przedstawiciel wydziału konsularnego ambasady, który przez całą noc udzielał pomocy zatrzymanym.

Kibice, którzy przyjechali już do Neapolu, otrzymali zakaz opuszczania hoteli. Fani z Polski będą eskortowani na dzisiejszy wieczorny mecz przez włoską policję. Ma go obejrzeć ponad 750 polskich kibiców.

W 6. kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Nasza drużyna przegrała 2:5 i nie awansowała do 1/16 finału tych rozgrywek. Bramki dla ”Wojskowych” zdobyli Stojan Vranjes i Aleksandar Prijović.

tm
źródło: MSZ/ Centrum Prasowe PAP

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share