FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Wydatki społeczne są historycznie wysokie

Wydatki społeczne są historycznie wysokie

Wydatki społeczne, które zaproponowaliśmy, są historycznie wysokie – powiedział w niedzielę premier Mateusz Morawiecki w Łukowie. Zapewnił, że zmiany, jakie proponuje jego rząd, mają doprowadzić do tego, aby szanse na rozwój w różnych grupach społecznych były bardziej sprawiedliwe.

„Mamy duże sukcesy budżetowe, ale cały czas kołderka jest trochę za krótka” – mówił premier na spotkaniu z mieszkańcami Łukowa (woj. lubelskie). „Tu służba zdrowia, tu rolnictwo, ubezpieczenia rolnicze, od roślin uprawnych, od zwierząt hodowlanych, tu znowu w służbie zdrowia ogromne potrzeby, bezpieczeństwo wewnętrzne, bezpieczeństwo zewnętrzne, wojsko, system edukacji, polityka rodzinna, prorodzinna, 500 Plus” – wymienił.

„To są historycznie wysokie wydatki społeczne, które zaproponowaliśmy, przekazaliśmy ludziom” – dodał.

Jak powiedział, rząd stara się nadrabiać zaniedbania ostatnich wielu lat – zwłaszcza zaległości z lat, kiedy rządzili poprzednicy.

„Zmieniliśmy w ogromnym stopniu model gospodarczy, model życia społeczno-gospodarczego. Ta zmiana ma doprowadzić do tego, żeby w naszym społeczeństwie szanse na rozwój i dla przedsiębiorców i dla pracowników, i dla kobiet, i dla mężczyzn, i dla starszych, i dla młodszych, były bardziej wyrównane, i przez to bardziej sprawiedliwe” – powiedział premier.

 

 

ad/TwojaAnglia.eu

źródło: (PAP)/lt/ ren/ mhr/

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share