FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Wszystkie propozycje, które przedstawiamy mamy dokładnie policzone

Wszystkie propozycje, które przedstawiamy mamy dokładnie policzone

Wszystkie propozycje, które przedstawiamy ludziom mamy bardzo dokładnie policzone, chcemy, żeby środki były zabezpieczone w budżecie – mówił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki w programie „Gosć wydarzeń” w telewizji Polsat.

Morawiecki pytany, czy zaprezentowane podczas sobotniej konwencji Zjednoczonej Prawicy projekty nie są „szaleństwem budżetowym” odpowiedział, że to prosta konsekwencja usprawnienia państwa i uszczelnienia systemu podatkowego. „My tymi środkami dzielimy się z polskimi rodzinami. Pomyśleliśmy o dzieciach, młodzieży, zadbaliśmy o rodziców, mamy” – mówił.

Pytany o przyszłość projektów w razie pogorszenia się sytuacji gospodarczej odpowiedział, że Polska jest bardzo dobrym położeniu w kwestii budżetu m.in. przez likwidację mafii VAT-owskich. Jak podkreślił, do budżetu dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego wpłynęło dodatkowe 30 mld środków w porównaniu do poprzednich lat.

„Wszystkie propozycje, które przedstawiamy ludziom, rodzinom mamy bardzo dokładnie policzone, ponieważ chcemy, żeby te środki były zabezpieczone w budżecie tego roku, kolejnego. Tak, żeby Polacy mogli spać spokojnie” – powiedział premier.

 

ad/TwojaAnglia.eu

źródło: (PAP)/mro/ tgo/

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share