FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Wzrost podatku od ubezpieczeń w Wielkiej Brytanii

Wzrost podatku od ubezpieczeń w Wielkiej Brytanii

Dzisiaj w Wielkiej Brytanii weszła w życie ustawa podnosząca podatek od ubezpieczeń. W wyniku tego, mieszkańcy wysp brytyjskich, będą zmuszeni płacić  wyższe rachunki. 

Od kilku lat podatek od ubezpieczeń jest konsekwentnie podwyższany. W przeciągu dwóch lat, podatek wzrósł dwukrotnie.  W pierwszej połowie 2015 roku wynosił on 6 procent. Pod koniec 2015 roku roku został podniesiony do 9,5 procent. W październiku 2016 roku wynosił już 10 procent a od 1 czerwca 2017 roku wynosi 12 procent.

Podatek od ubezpieczeń trzeba zapłacić podpisując polisę na ubezpieczenie większości dóbr takich jak dom, samochód lub dodatkowe ubezpieczenie medyczne. Według danych British Insurance Brokers’ Association (BIBA) podwyżka dotknie ponad 20 mln właścicieli domów, właścicieli pojazdów i wynajmujących nieruchomości.

Podwyżkę odczują zwłaszcza osoby, które płacą teraz najwyższe ubezpieczenia. Do tej grupy zalicza się młodych kierowców oraz mieszkanców regionów zagrożonych powodziami. Być może dojdzie do sytuacji, w której ubezpieczeni będą starali się wynegocjować obniżenie składek. Bardziej prawdopopodbne jest jednak to, że konsekwencją podniesienia podatku może być rezygnacja większości społeczeństwa z niektórych ubezpieczeń. Według badań przeprowadzonych przez BIBA blisko 90 proc. ubezpieczycieli przewiduje, że obecna podwyżka podatku będzie skutkowała lawinową rezygnacją z ubezpieczeń.

SM

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share