FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Tak wielu imigrantów Wielka Brytania jeszcze nie gościła

Tak wielu imigrantów Wielka Brytania jeszcze nie gościła

Okazało się, że Brexit nie stanowi problemu dla ludności napływającej ze wschodniej części Europy. Nie popsuł ich planów, a wręcz odwrotnie. Obecnie Wielka Brytania ma rekordowa liczbę imigrantów. Szczególnie Bułgarzy i Rumunii postanowili wykorzystać ostatni moment otwartej granicy państwa.

Brytyjski urząd statystyczny ONS podaje, że po raz pierwszy w historii Wielkiej Brytanii liczba imigrantów jest tak duża. Według ich wyliczeń jest to obecnie ponad milion osób. W ostatnim czasie Zjednoczone Królestwo szczególnie mocno zalewa fala przybyszów z Bułgarii i Rumunii, których jest więcej  o 87 tysięcy w porównaniu z analogicznym okresem w roku poprzednim. Podobne plany emigracyjne okazało się, że mieli obywatele Republiki Czeskiej, Litwy, Łotwy, Polski, Węgier, Słowacji i Słowenii. Przybyli oni w ostatnim czasie do Wielkiej Brytanii dość licznie. Mowa tu o liczbie około 44 tysięcy.

Pomimo tego jednak największą liczbę zatrudnionych w Wielkiej Brytanii mniejszości narodowych stanowią Polacy. Ich liczba jednak radykalnie nie wzrosła od czerwcowego referendum.

Wzrost liczby imigrantów przez ostatnie miesiące jednak źle nie wpływa na gospodarkę Wielkiej Brytanii. Bezrobocie spadło o 52 tysiące osób zatrudnionych. W ostatnich trzech miesiącach na Wyspach zostało zatrudnionych 172 tysiące ludzi.

aw / twojaanglia.eu

 

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share