FacebookTwitterPinterestShare

W UK zapłacimy nowymi monetami z misiem Paddingtonem

W UK zapłacimy nowymi monetami z misiem Paddingtonem

Fani misia Paddingtona powinni być czujni. Royal Mint wybiła dwie nowe 50-pensówki z popularnym niedźwiedziem, który tym razem odwiedza Tower of London i katedrę św. Pawła.

Monety, wybite w 2018 r. z okazji 60. urodzin Paddingtona, okazały się tak popularne, że ich autorzy postanowili kontynuować londyńskie przygody sympatycznego misia.

Bilony z ub. roku przedstawiają niedźwiedzia przed pałacem Buckingham oraz stacją kolejową jego imienia. Teraz miś, który został stworzony w 1958 roku przez Michaela Bonda, zwiedza Tower of London i katedrę św. Pawła.

Jak informuje Mennica Królewska, nowe monety wejdą do obiegu już dzisiaj. Na stronie internetowej Royal Mint można też kupić za £10 kolekcjonerskie wersje bilonów. Jest tam również wersja srebna za £65 oraz złota, która kosztuje £850 – informuje „Metro”.

„Miś Paddington jest bardzo ważną częścią brytyjskiej kultury popularnej. Kochają go ludzie w każdym wieku, dlatego z pewnością będą szukać nowych monet w swoich drobniakach” – zaznacza Nicola Howell z Royal Mint.

 

WB @Londynek.net

FacebookTwitterPinterestShare