FacebookTwitterPinterestShare

W południe w sobotę w Gdańsku zawyją syreny na cześć prezydenta Gdańska

W południe w sobotę w Gdańsku zawyją syreny na cześć prezydenta Gdańska

O godz. 12 w sobotę zawyją syreny alarmowe w Gdańsku na cześć zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W południe w Bazylice Mariackiej rozpocznie się msza pogrzebowa, a po niej nastąpi pochówek zmarłego samorządowca w świątyni.

„Wojewoda pomorski Dariusz Drelich na prośbę pełniącej obowiązki prezydenta Gdańska Aleksandry Dulkiewicz zgodził się na uruchomienie w sobotę, 19 stycznia, o godz. 12.00 syren alarmowych na terenie miasta dla upamiętnienia tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza” – poinformowała w piątek Bożena Leszczyńska-Maksymczuk z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

W niedzielę wieczorem Pawła Adamowicza zaatakował nożem w centrum miasta 27-letni Stefan W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Samorządowiec trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w poniedziałek po południu zmarł.

Paweł Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat. W samorządzie gdańskim zasiadał od początku jego powstania, tj. od 1990 r. W latach 1994-1998 był przewodniczącym Rady Miasta Gdańska.

 

ad/TwojaAnglia.eu

źródło: (PAP)/rop/ pad/

FacebookTwitterPinterestShare