FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Pod Patronatem Twojej Anglii: V Jubileuszowy Kongres Polek w Wielkiej Brytanii

Pod Patronatem Twojej Anglii: V Jubileuszowy Kongres Polek w Wielkiej Brytanii

W tym roku już po raz piąty Polki mieszkające na Wyspach spotkają się, by omówić ważne zagadnienia społeczne. Jubileuszowy,  V Jubileuszowy Kongres Polek w Wielkiej Brytanii poświęcony zostanie omówieniu m.in. następujących zagadnień: Czy istnieje równość płci na rynku pracy? Na ile rola kobiety w społeczeństwie to jej świadomy wybór, a na ile jest to uzależnione kulturowo? Czy dla młodego pokolenia równouprawnienie to wciąż wyzwanie czy coś zupełnie naturalnego? Na te pytania spróbują odpowiedzieć uczestniczki i uczestnicy kongresu, którego  tematem przewodnim jest w tym roku hasło: „Równouprawnienie – oczywistość czy wyzwanie?”.

fot. materiały prasowe

„Kongres Polek w Wielkiej Brytanii to fantastyczna platforma wymiany opinii i doświadczeń. Zachęcam serdecznie wszystkich do udziału w tym nadzwyczajnym wydarzeniu” . mówi Katarzyna Madera, prezenterka BBC World. Madera znana z walki o równość płci – będzie ambasadorką wydarzenia. Natomiast Ewelina Strulak z komitetu organizacyjnego dodaje: „Równouprawnienie płci jest wciąż gorącym tematem, nie tylko w Polsce czy w Wielkiej Brytanii, lecz na całym świecie. Dlatego z pełną świadomością i odpowiedzialnością zmierzymy się z tą kwestią podczas Jubileuszowego Kongresu Polek”.

Podczas wydarzenia goście będą uczestniczyć w panelach dyskusyjnych, a prelegenci- eksperci w dziedzinach biznesu, psychologii, mediów i edukacji dostępni będą także podczas pauz w evencie. V Kongres Polek w Wielkiej Brytanii będzie zatem wspaniałą okazją do integracji, wymiany doświadczeń, czy networkingu.

fot. materiały prasowe

To jednak nie wszystko. W trakcie kongresu ogłoszone zostaną wyniki plebiscytu  „Polska jest kobietą”. Ponieważ jest to impreza jubileuszowa- w tym roku głosowanie przebiegać będzie nieco inaczej niż w poprzednich edycjach. Na stronie POLKI STULECIA wybieramy zatem nie jedną, a dziesięć Polek, które miały realny wpływ na postrzeganie roli kobiet w społeczeństwie (głosowanie trwa do końca lutego). Głosujemy więc na kobiety, które w każdym dziesięcioleciu od odzyskania przez Polskę niepodległości swoją postawą i zaangażowaniem inspirowały i wybijały się ponad przeciętność. Wśród nominowanych znajdziemy więc m.in.: Marię Curie- Skłodowską, Polę Negri, Michalinę Wisłocką, Agnieszkę Osiecką, Agnieszkę Holland, Kalinę Jędrusik, Irenę Sendlerową, Krystynę Wajdę, czy Sylwię Chutnik. Uczestnicy kongresu wybiorą także „Polkę Roku w Wielkiej Brytanii”. Ze względu na jubileuszowy charakter wydarzenia- tu również wystąpi pewna niespodzianka. Zjednoczone Królestwo Kobiet, organizator wydarzenia- nominował bowiem do konkursu jego laureatki z poprzednich lat. Polką Roku Jubileuszowego zostanie Polka wyłoniona przez Kapitułę Konkursu. Spośród wyłonionych finalistek  uczestnicy kongresu wybiorą również tę, która otrzyma  nagrodę publiczności.

fot.materiały prasowe

V Jubileuszowy Kongres Polek w Wielkiej Brytanii odbędzie się w Londynie. Inspirujące Polki na Wyspach spotkają się 7 kwietniaSali Teatralnej POSK, 238-246 King Street, Hammersmith. Bilety na wydarzenie można  nabyć do 6. kwietnia pod adresem: Kongres Polek.

Ze względu na wyjątkowość i polonijny charakter tej inicjatywy- Twoja Anglia z przyjemnością obejmuje je swoim patronatem. 

Anna Lach-Serediuk/ Twojaanglia.eu

 

 

 

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share