FacebookTwitterPinterestShare

Uma Thurman oskarża Weinsteina o molestowanie seksualne

Uma Thurman oskarża Weinsteina o molestowanie seksualne

Uma Thurman, gwiazda takich filmów jak „Pulp fiction” i „Kill Bill”, oskarżyła amerykańskiego producenta filmowego Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne; o jego napaściach i umizgach opowiedziała w opublikowanym w sobotę wywiadzie dla „New York Timesa”.

Thurman oświadczyła, że Weinstein kilkakrotnie zabiegał o jej względy; w końcu rzucił się na nią w pokoju hotelowym w Londynie i usiłował ją rozebrać. Aktorka zagroziła, że jeśli będzie postępował wobec niej tak jak wobec innych kobiet, to „zrujnuje sobie karierę, reputację i straci rodzinę”, ale producent odparł, że to on zniszczy jej karierę.

Do tego incydentu doszło przed nakręceniem filmu „Kill Bill”, który wszedł na ekrany w 2003 roku.

Thurman, gwiazda kilku filmów Quentina Tarantino, poskarżyła się swemu reżyserowi na zachowanie Weinsteina. Tarantino początkowo nie potraktował poważnie jej frustracji, ale gdy zorientował się – podczas festiwalu w Cannes 2001 roku – że jego gwiazda jest bardzo zirytowana obecnością Weinsteina, zdecydował się z nim porozmawiać.

„Wiedziałem wystarczająco dużo (o Weinsteinie), by zareagować” – powiedział Tarantino, który w październiku przyznał w wywiadzie, że od dawna wiedział o tym, jak producent traktuje kobiety. „To nie były tylko plotki, pogłoski. Wiedziałem, że on zrobił wiele z tych rzeczy” – dodał Tarantino.

Po konfrontacji z Tarantino Weinstein, który był producentem jego filmów, przeprosił Thurman.

Blisko 100 kobiet złożyło pozwy sądowe przeciwko Weinsteinowi; ich prawnicy mówią o „Przedsiębiorstwie Seksualnym Weinsteina”, jak nazywają firmy i ludzi współpracujących z producentem przy ukrywaniu lub tuszowaniu jego seksualnych napaści i molestowania kobiet.

Weinstein został usunięty z założonego przez siebie przedsiębiorstwa filmowego po przełamaniu milczenia na temat zachowania producenta, do czego doszło po artykułach z początku października 2017 roku w „New York Timesie” i „New Yorkerze”.

 

ad/TwojaAnglia.eu
źródło: (PAP)/fit/ ap/arch.

FacebookTwitterPinterestShare