FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Ulubiona koszula Chucka Norrisa.

Ulubiona koszula Chucka Norrisa.

Ulubiona koszula Chucka Norrisa wiele lat temu zagościła w damskiej garderobie i nic nie wskazuje na to, by miała ją kiedykolwiek opuścić. Ponieważ z czasem stała się evergreenem; może nie na miarę małej czarnej, ale na pewno czarnych rurek – nie ma chyba, wśród fashionistek lub pretendujących do tego tytułu osób, które nie miałyby chociaż jednej w swojej szafie. I słusznie. Bo pasuje niemalże do wszystkiego. W jeansowej koszuli możesz być: dziewczyną rockmana, dziewczyną rapera, fanką rodeo, królową casual, kocicą, matką w piaskownicy, bizneswoman itp., itd.. Spory wybór, nieprawdaż ?

www.sincerelyjules.com

Historia jeansowej koszuli jest niemal tak samo długa jak materiał, z którego jest wykonana. Liczy więc sobie bagatela 160 lat! Wynalazcą jeansu był, jak zapewne wszyscy wiedzą Levi Strauss. A ubrania jakie wykonywał z denimu służyły początkowo głównie zbieraczom złota, farmerom i robotnikom. Duża wytrzymałość, wygoda, długi żywot i spora odporność na zabrudzenia sprawiały, że właśnie pracownicy fizyczni szczególnie upodobali sobie ten rodzaj roboczego odzienia.

www.pinterest.com

Wybierając denimową koszulę należ zwrócić uwagę na jej kolor i kształt. Ponieważ jeans jest najpopularniejszym obok bawełny materiałem na świecie- mamy naprawdę ogromny wybór. Czerń, granat, niebieski, błękit, przecierany jeans to najpopularniejsze barwy jeansowych koszul. Jeżeli chodzi o krój- również mamy w czym wybierać. Klasyka, oversize, slim, czy taliowane. Każda figura może dobrze wyglądać w jeansowej koszuli. 

www.pinterest.com

Równie ważny jak powyższe- jest materiał z jakiego wykonano koszulę. Oczywiście zimą nosimy grubszą jego odmianę . Tę cienką i miękką zostawmy na lato lub bardziej formalne okazje. Tak,  popularność jeansu sprawiła, że nie ośmieszymy się wdziewając koszulę z denimu na elegancki event lub randkę.

www.pinterest.com

Co prawda większość kobiet myśli, że to typowo męskie ubranie i lepiej wygląda w stylu sportowym, jednak okazuje się, że jeansowa koszula świetnie prezentuje się w klasycznej kobiecej wersji. Stylizacje łączące ją z rozkloszowanymi lub ołówkowymi spódnicami są wyjątkowo kobiece i zadziorne. Nieoczywistość wynikająca z połączenia z roboczego jeansu z satyną, cekinami lub koronką nadaje stylizacjom z nich skomponowanych wyjątkowego pazura.

www.pinterest.com

Mamy nadzieję, że pean na cześć denimowej koszuli sprawi, że jak nie macie jej w swojej szafie- już w najbliższym czasie nadrobicie to dramatyczne niedopatrzenie. Szczerze polecamy! 🙂

Anna Lach-Serediuk/ twojaanglia.eu

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share