FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Ultra Violet. Jak nosić najmodniejszy kolor roku 2018

Ultra Violet. Jak nosić najmodniejszy kolor roku 2018

Amerykański Instytut Pantone-kolorystyczna wyrocznia branży mody, ogłosił rok 2018 – rokiem ULTRA VIOLET. Wybór może kontrowersyjny, ale jak się bliżej przyjrzeć- może i całkiem do rzeczy. Oczywiście pod warunkiem, że nie bierze się wszystkiego dosłownie. Jaki bowiem sens ma ogłaszanie barwy roku 2018 w grudniu 2017? Naszym zdaniem żaden!

www.pinterest.com

Chyba, że Laurie Pressman, czyli wicedyrektor Pantone Colour Instytute myśli, że komunikować oryginalność, pomysłowość i wizjonerskie myślenie (bo to wg instytutu symbolizuje ULTRA VIOLET) naprawdę wyraża się strojem. Jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości- z pomocą nadciąga Leatrice Eiseman, Executive Director Pantone Institute, która  tłumaczy: “Żyjemy w czasach, które wymagają inwencji i wyobraźni. Jest to rodzaj twórczej inspiracji, który jest rodzimy dla Pantone 18-3838 Ultra-Violet, niebieskiego fioletu, który przenosi naszą świadomość i potencjał na wyższy poziom. Od odkrywania nowych technologii i większej galaktyki, po artystyczną ekspresję i duchową refleksję, intuicyjny Ultra Violet toruje drogę do tego, co dopiero nadejdzie”. 

www.pinterest.com

Z jakimi kolorami łączyć ULTRA VIOLET?

Fiolet leży pośrodku koła barw, czyli modelu przedstawiającego zasady mieszania się i powstawania kolorów. Po przeciwnej jego stronie znajdują się kolory, do z którymi zaleca się ULTRA VIOLET łączyć.  Z tego powodu fiolet pięknie wygląda w połączeniu z zielenią, czy pomarańczą. Nieco gorzej prezentuje się zestawiony z różem, czy czerwienią. Oczywiście połączenie tych ostatnich dla wytrawnej miłośniczki mody raczej nie będzie trudnym zadaniem. Początkujące fashionistki muszą jednak mieć się na baczności. Przyznać bowiem trzeba, że poziom trudności  łączenia ULTRA VIOLET z innymi barwami jest o wiele trudniejszy niż parowanie naszych ulubionych czerni, beżów, czy szarości.

www.pinterest.com

 

W każdym bądź razie barwę zarezerwowaną przed wiekami dla monarchów już od dawna nosić mogą zwykli śmiertelnicy. Ulubiony kolor Królowej Elżbiety, batmanowskiego Jockera i Ziggyego Stardusta (alter ego Davida Bowie) małe dziewczynki na spółkę z różem uwielbiają od maleńkości. Potem je rzucają dla barw smutnych i bezpiecznych. W tym roku mogą jednak bezwstydnie powrócić do młodzieńczych fascynacji. Zezwolenie wydaje sam Instytut Pantone.

www.popsugar.com

 

Anna Lach-Serediuk/ twojaanglia.eu

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share