FacebookTwitterPinterestShare

Atak terrorystyczny w Polsce udaremniony?

Atak terrorystyczny w Polsce udaremniony?

Czternaście osób zostało zatrzymanych w ramach zorganizowanej przez CBŚ akcji. Objęła ona całą Polskę. Zarekwirowano w związku z tym nielegalne substancje wybuchowe, petardy samoróbki i narkotyki. Najprawdopodobniej oznacza to rzeczywiste zagrożenie ŚDM, które w tym roku odbywają się w Krakowie.

Rozpoznanie i działania operacyjne trwały od kilku miesięcy. Funkcjonariusze od dawna obserwowali osoby, które nabywały dużą ilość środków wybuchowych oraz takie, które posiadają niezbędną wiedzę do skonstruowania samoróbnej bomby. Dało to efekt w postaci kilkunastu zatrzymań, przechwyceniu 150 kg substancji wybuchowych, przeszło 400 petard oraz wielu innych przedmiotów niebezpiecznych dających możliwość nielegalnych konstrukcji.

Funkcjonariusze nie chcą ujawniać szczegółów śledztwa z racji jego rozwojowego charakteru. Wiadomo, że niektórym już postawiono zarzuty, co do reszty, intensywne działania dochodzeniowe wykażą czy będzie można postawić ich w stan oskarżenia.

Wzmożone działania służb bezpieczeństwa w ostatnim czasie są związane z organizacją przez władze Krakowa Światowych Dni Młodzieży w dniach 25-31 lipca 2016. Jest to bardzo ważna impreza dla młodych katolików. Zamierza ją uświetnić wizytą również Papież Franciszek, który przyleci do Krakowa 27 lipca i zostanie do końca obchodów. Stanowi to o dużej randze wydarzenia i przyciąga ludzi z całego świata. To powoduje, że niebezpieczeństwo ataków w Polsce przyjmuje realny wymiar.

aw/ twojaanglia.eu

FacebookTwitterPinterestShare