FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

ME U-21 Po remisie ze Szwecją – przed Polską mecz o wszystko.

Reprezentacja Polski w piłce nożnej do lat 21 ma w dalszym ciągu szansę na wyjście z grupy. W poniedziałek wieczór nasza reprezentacja uratowała remis ze Szwecją (2-2) w ostatnich minutach spotkania. Drużyna Marcina Dorny jednak w dalszym ciągu nie zachwyca w turnieju rozgrywanym w Polsce.

Pierwsze minuty biało-czerwonych podobnie jak w spotkaniu ze Słowacją wyglądały bardzo obiecująco. Po akcji Dawida Kownackiego (nie grał ze Słowacją ze względu na kartki) który świetnie ograł rywala na skrzydle, podał do Łukasza Monety. Pomocnik wbiegł w pole karne, strzelił w dalszy róg i za chwilę cieszył się z gola. Nasza młodzieżówka od 6 min prowadziła, dalej atakowała i zagrażała rywalom.

Żeby realnie myśleć o awansie z grupy, musieliśmy Szwedów pokonać. Zwycięstwo miało wykluczyć kalkulacje przed ostatnim meczem z Anglią. Dlatego szybkie prowadzenie w spotkaniu było pozytywnym akcentem – niestety do czasu. Im bardziej zbliżał się koniec pierwszej połowy to coraz więcej reprezentacja Szwecji przejmowała inicjatywę na boisku. Najpierw w 36 min Carlos Strandberg zdobywa bramkę dla trzech koron, z bliskiej odległości dobił uderzenie Alexandra Franssona. Pięć minut później w 41 min Jacob Larsson po rzucie rożnym nie pilnowany strzela bramkę głową na (2-1) dla Szwecji. Po przerwie Polacy mieli swoje okazje do wyrównaniajednak prób nie wykorzystywali Stępiński, Kownacki, Lipski i Niezgoda. Polska młodzieżówka uratowała wynik i szansę na dalszą grę w turnieju w 90 min – Krzysztof Piątek został faulowany w polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr. Dawid Kownacki  pewnie wykorzystuje karnego i strzela bramkę.

Szwecja (jest to obrońca tytułu) nie może odnaleźć swojego rytmu i szczęścia w turnieju w Polsce  ?najpierw w meczu z Anglią nie wykorzystali rzutu karnego i przez to stracili wygraną to znowu z Polską stracili wygraną w 90 min. Ich droga do półfinałów młodzieżowych mistrzostw Europy jest bardzo wyboista.

Remis dla Polski oznacza, że mamy szansę na dalszą grę w turniejutrzeba wygrać w czwartek 22 czerwca w Kielcach z Anglią. Przy wygranej Polski z Anglią najbardziej korzystnym rezultatem w spotkaniu Szwecja – Słowacja byłby remis tych drużyn. Sytuacja przed ostatnimi meczami grupowymi przedstawia się następująco: