FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Turniej piłkarzy ręcznych – w Hiszpanii ostatni sprawdzian Polaków

Turniej piłkarzy ręcznych – w Hiszpanii ostatni sprawdzian Polaków

W najbliższy weekend reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych rozegra w Hiszpanii trzy mecze towarzyskie podczas Memoriału Domingo Barcenasa, które będą ostatnim sprawdzianem przed turniejem prekwalifikacyjnym do mistrzostw świata w portugalskim Povoa de Varzim.

Formę biało-czerwonych w dniach od piątku do niedzieli w Pontevedrze i Vigo sprawdzą kolejno Argentyna, Białoruś i ekipa gospodarzy, czyli aktualni wicemistrzowie Europy i zdobywcy m.in. dwóch złotych medali mistrzostw świata (2005 i 2013 rok).

„Chcemy grać szybko i z entuzjazmem. Życzyłbym sobie bardziej kombinacyjnej gry w ataku pozycyjnym. Przed nami jeszcze dużo pracy. Wiele czasu upłynie zanim to wszystko będzie się wiązało. Jest to też związane z tym, że ci gracze potrzebują doświadczenia, cierpliwości, dłuższego przebywania wspólnie na boisku” – powiedział PAP przed wyjazdem selekcjoner reprezentacji Polski Piotr Przybecki.

Rywalami Polaków w walce o awans do kolejnej fazy eliminacji MŚ 2019, będą Kosowo (12.01), Cypr (13.01) i na zakończenie Portugalia (14.01). Do następnej rundy kwalifikacji awansuje tylko zwycięzca. Turniej finałowy zorganizują w styczniu 2019 Dania i Niemcy.

Terminarz spotkań Polaków w towarzyskim turnieju Hiszpanii:

5.01 (piątek)
godz. 17.00 Argentyna – Polska

6.01 (sobota)
godz. 18.30 Polska – Białoruś

7.01 (niedziela)
godz. 19.00 Hiszpania – Polska

 

 

ad/TwojaAnglia.eu
źródło: (PAP)/co/ pp/

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share