FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Też mam przycisk atomowy. Jest silniejszy niż przycisk Kima. I działa…

Też mam przycisk atomowy. Jest silniejszy niż przycisk Kima. I działa…

Prezydent Trump odniósł się na Twitterze do słów przywódcy KRLD, który oświadczył w poniedziałek, że ma na biurku przycisk atomowy, a broń nuklearna jego kraju może razić cele na całym terytorium USA. „Mój przycisk jest silniejszy. I działa” – oznajmił Trump.

Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un oświadczył w poniedziałek, że dzięki północnokoreańskiemu programowi atomowemu, Waszyngton nigdy nie będzie mógł rozpocząć wojny jądrowej przeciw temu państwu. Dodał też, że broń jądrowa będzie użyta tylko w razie zagrożenia bezpieczeństwa Korei Płn.

„Całe terytorium Stanów Zjednoczonych jest w zasięgu naszej broni nuklearnej a przycisk atomowy zawsze znajduje się na moim biurku. To nie groźba, to rzeczywistość” – powiedział Kim Dzong Un w transmitowanym przez telewizję orędziu noworocznym.

Dodał, że zdobycie przez jego kraj statusu państwa nuklearnego było „historycznym osiągnięciem”.

„Może by tak ktoś wywodzący się z tego wycieńczonego i głodującego reżimu wyjaśnił mu, że ja też mam przycisk atomowy, ale jest on znacznie większy i potężniejszy. I do tego działa” – napisał we wtorek w odpowiedzi na słowa Kim Dzong Una, prezydent USA Donald Trump.

 

ad/TwojaAnglia.eu
źródło: (PAP)/mars/arch.

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share