FacebookTwitterPinterestShare

Tesco podniosło ceny 1 000 produktów

Tesco podniosło ceny 1 000 produktów
Brytyjski detaliczny gigant Tesco podniósł w ostatnich tygodniach ceny ponad 1 000 produktów. Podrożały m.in. banany, sery, makarony i dżemy – informuje ‚The Telegraph’.

Tesco od miesięcy przekonuje, że regularnie tnie ceny, aby konkurować z dyskontami takimi jak Aldi i Lidl. Jednak z najnowszych dokumentów, do których dotarła brytyjska agencja prasowa PA wynika, że jest zupełnie inaczej: w ciągu pierwszych dwóch tygodni lipca ceny wzrosły średnio o 11 procent, a „skala tych podwyżek była wyjątkowo duża”.

11 proc. więcej trzeba teraz zapłacić m.in. za banany pakowane po 5 sztuk (z 90 pensów do £1). Podrożały również sprzedawane pod własną marką makarony farfalle, macaroni i linguine (30 proc. – z 50 do 65 pensów), bezpestkowy dżem truskawkowy (23 proc. do 92 pensów) oraz sałata lodowa (17 proc. do 60 pensów).

Największe podwyżki obejmowały: Cathedral City Mild Cheddar (wzrost o 57 proc. do £5,50); piwo Carlsberg sprzedawane po 20 sztuk (33 proc. – z £9 do £12); czekoladki Ferrero Rocher (z £1 do £1,25), 5 kg ryżu basmati Salaam (29 proc. – z £7 do £9). Jednak największy wzrost, bo aż o 152 proc., dotyczył soczewicy Merchant Gourmet, która podrożała z £1,42 do £3,6 za opakowanie.

Tesco tłumaczy, że podwyżki były nieuniknione i wiązały się dużym wzrostem kosztów. Przedstawiciele detalicznego giganta zwracają jednak uwagę, że w ciągu ostatnich trzech tygodni ceny 121 produktów – w tym mleka czy płatków zbożowych – zostały obniżone średnio o 24 proc.

Sieć podkreśla też, że nadal jest konkurencyjna cenowo w porównaniu z takimi konkurentami jak Asda, Sainsbury’s czy Morrisons.

 

FacebookTwitterPinterestShare