FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

TenisRoland Garroskoniec przygody.

TenisRoland Garroskoniec przygody.

 

Dla Polskich reprezentantów turniej Rolanda Garros przeszedł do historii. Agnieszka Radwańska w sobotę uległa Alize Cornet (2-6; 1-6). I tym samym nie awansowała do IV rundy turnieju w Paryżu. Polka była bardzo słabo dysponowana w pojedynku z Cornet. Przeciwniczka była o wiele szybsza, lepiej poruszała się po korcie. I zasłużenie wygrała spotkanie. Agnieszka Radwańska będzie miała więcej czasu na przygotowanie się do kolejnego turniejutym razem trawiastych kortów Wimbledon 2017 (start 3 lipca ).

Na tym samym poziomie turniejowej drabinki zakończyła swoją rywalizację Magda Linette. Poznanianka przegrała z Ukrainką Eliną Switoliną (4-6; 5-7). Mecz miał odbyć się w sobotę, jednak z powodu opadów deszczu został przełożony na niedzielę. Spotkanie stało na wysokim poziomie, polska tenisistka postawiła wysoko poprzeczka dla faworyzowanej Switoliny. Możemy być bardzo zadowoleni z postawy Linette w całym turnieju w Paryżu.

W ćwierćfinale gry mieszanej – Marcin Matkowski i Lucie Hradecka nie awansowali do dalszej części turnieju. Nasz reprezentant nie powtórzy swojego sukcesu z 2015 roku, kiedy to właśnie z Czeszką doszli w Paryżu do finałowego meczu. Polak i Czeszka przegrali z Rajeevem Ramem i Casey Dellacqua (1-6; 3-6). Amerykanin i Australijka wygrali zdecydowanie, a Marcin Matkowski nie zaskakiwał w tym dniu swoją dobrą grą.

Turniej Roland Garros:

III runda gry pojedynczej

Alize Cornet (Francja) – Agnieszka Radwańska (Polska) 2-0 (6-2, 6-1)

Elina Switolina (Ukraina) – Magda Linette (Polska) 2-0 (6-4, 7-5)

ćwierćfinał gry mieszanej:

Rajeev Ram (USA) / Casey Dellacqua (Australia) – Marcin Matkowski (Polska) / Lucie Hradecka (Czechy) 2-0 ( 6-1, 6-3)

 

ad/twojaanglia.eu

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share