FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Spotkanie polskiego ambasadora z kardynałem Nicholasem

Spotkanie polskiego ambasadora z kardynałem Nicholasem

Arkady Rzegocki spotkał się z arcybiskupem Westminsteru, aby porozmawiać o sprawach polskich imigrantów. Chce podjęcia wspólnych działań, mających służyć propagowaniu przyjaźni polsko-brytyjskiej.

Rozmowa z kardynałem była kontynuacją zainicjowanych wcześniej przez prezydenta Andrzeja Dudy działań, który 5 września wysłał list do monarchów brytyjskich kościołów. Wystosował w nich prośbę do prymasów o upowszechnianie pozytywnych cech relacji Polaków z Brytyjczykami. Była to reakcja na głośne przypadki ataków na Polaków na Wyspach.

Anglikański prymas Justin Welby i katolicki arcybiskup Vincent Nicholas odesłali prezydentowi Dudzie odpowiedź, w której podkreślili, że im również zależy na wzmocnieniu pozytywnych aspektów więzi polsko-brytyjskich. Wyrazili chęć przyłączenia się do działań temu sprzyjających. 

Na spotkaniu z kardynałem Nicholasem ambasador Rzegocki rozmawiał o zacieśnieniu współpracy pomiędzy polską a brytyjską społecznością. Arcybiskup Westminsteru zapewnił polskiego przedstawiciela, że leży mu na sercu dobro polskich sąsiadów. Poznał bliżej nasz kraj podczas Światowych Dni Młodzieży i jest urzeczony polską kulturą, tradycją i otwartością. Podzielił się z ambasadorem pozytywnymi wrażeniami z tej podróży.

aw / twojaanglia.eu

Fotografia: Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share