FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle odbędzie się w maju

Ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle odbędzie się w maju

Ślub księcia Harry’ego z amerykańską aktorką Meghan Markle odbędzie się w maju w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze – podał we wtorek rzecznik księcia. Para o swoich zaręczynach poinformowała poprzedniego dnia.

Książę Harry, młodszy syn następcy tronu księcia Karola i wnuk królowej Elżbiety II, jest piątym w linii sukcesji do brytyjskiego tronu. Ma 33 lata, a jego narzeczona, znana głównie z roli prawniczki w telewizyjnym serialu „W garniturach” – 36.

W uroczystościach w Windsorze będzie uczestniczyć królowa Elżbieta II, która jest „zachwycona” wiadomością o zaręczynach wnuka.

Pierwsze oficjalne wspólne wystąpienie narzeczonych będzie miało miejsce w piątek w Nottingham, gdzie będą starali się promować dobroczynne działania na rzecz walki z HIV/AIDS i zapobiegania przestępczości młodzieży.

Markle, która uczęszczała w dzieciństwie do katolickiej szkoły, zostanie przed ślubem ochrzczona w rycie anglikańskim i przystąpi do konfirmacji – podał rzecznik księcia Harry’ego.

Młoda para wprowadzi się do Kensington Palace w Londynie, gdzie mieszkają już książę William i księżna Kate oraz dwoje ich dzieci.

Przyszły rok zapowiada się intensywnie dla brytyjskiej rodziny królewskiej. W kwietniu książę William i Kate spodziewają się przyjścia na świat trzeciego dziecka.

 

ad/TwojaAnglia.eu
źródło: (PAP)/klm/ mc/arch.
EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share