FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Simpsonowie dla Netfliksa?!

Simpsonowie dla Netfliksa?!

Wspaniała wiadomość dla fanów Netfliksa i The Simpsons! Twórca tych drugich podejmuje współpracę z największą platformą streamingową na świecie. Przedstawiciele Matta Groeninga i Netflixa zakończyli już rozmowy na temat kolaboracji i ogłosili datę premiery serialu. Już w przyszłym roku oglądać będziemy animowany serial pod znamiennym tytułem … Rozczarowanie.

Matt Groening

W swojej nowej produkcji Matt Groening przenosi nas do średniowiecza. W wyimaginowanym, mocno pogrążonym w chaosie królestwem Dreamland mieszka księżniczka Bean. Jak Bean radzi sobie z problemami? Nie radzi sobie. Tym bardziej, że ma wielką słabość do mocnych trunków, a  jej codziennymi towarzyszami są demon Luci (zgrabna wersja imienia Lucyfer) i elf Elfo. 🙂

Sam Groening zapytany o fabułę swojego nowego dzieła odpowiada, że będzie to serial o (…)  życiu i śmierci, miłości i seksie, o tym, jak śmiać się w świecie pełnym cierpienia i idiotów wbrew temu, co starszyzna, magowie i inne głupki ci doradzają. Znani z sarkazmu, ironii i niestronienia od chamskiego żartu twórcy Simpsonów mają więc szerokie pole do popisu.

Głosy pod postaci Disenchantment podłożą znane już amerykańskim w szołbiznesie osobowości. Księżniczka Bean posługiwać się będzie głosem Abbi Jacobson. Aktorka jest współtwórczynią znanego z Comedy Cenral serialu Broad City. Jego czwarty sezon będzie miał premierę już w sierpniu.

W nowym dziele Matta Groeninga usłyszymy również głos brytyjskiego komika Noela Fieldinga. Część z Was pamięta go zapewne z The Mighty Boosh. W obsadzie Rozczarowania znalazło się także miejsce dla Erica André. Artysta znany z serialu Dwie spłukane dziewczyny wcieli się fonicznie w rolę Luci- wspomnianego wcześniej osobistego demona księżniczki Bean.

Abbi Jacobson

Umowa między Netflixem, a twórcami The Simpsons obejmuje 2 sezony po 10 odcinków. Czekamy zatem na 20 odcinków bezczelnego, niepoprawnego politycznie humoru rodem z USA. Pamiętajmy jednak, że nikt nie przewidział sukcesu Simpsonów. Tak! Doczekaliśmy 27. już serii przygód Homera, Marge, Barta, Lisy i Maggie. Aż trudno uwierzyć, że przyciągają przed odbiorniki rzesze fanów już od 28 lat?! Może z bohaterami królestwa Dreamland będzie podobnie, a może przeżyjemy… Rozczarowanie.

Anna Lach-Serediuk/ twojaanglia.eu

 

 

 

 

 

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share