FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Sasin: artykuł „Newsweeka” to próba wywołania taniej sensacji

Sasin: artykuł „Newsweeka” to próba wywołania taniej sensacji

Artykuł „Newsweeka” dotyczący majątku premiera Mateusza Morawieckiego to próba wywołania taniej sensacji – ocenił w poniedziałek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Jak dodał majątek premiera jest jawny, a szef rządu składał oświadczenia majątkowe w terminach ustawowych.

Tygodnik „Newsweek” napisał, że premier Mateusz Morawiecki „żongluje swoim majątkiem tak, żeby pokazać z niego tylko to, co chce”.

Sasin pytany w Polsat News o publikację „Newsweeka” podkreślił, że premier „niczego nie ukrywa”. „To, co robi tygodnik +Newsweek+ to już dawno przekroczyło wszelkie granice przyzwoitości” – ocenił.

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów podkreślił, że majątek premiera jest jawny. Na uwagę, że premier „ociągał się” z publikacją swojego oświadczenia majątkowego Sasin stwierdził, że „nic nie było wymuszone”, a premier składał swoje oświadczenia majątkowe „zawsze w terminach ustawowych”.

„Ja mam takie wrażenie, że tygodnik +Newsweek+, jest taką tuba totalnej opozycji w tej chwili w Polsce. Niestety jest kierowany przez Tomasza Lisa, który przecież nie ukrywa swoich sympatii politycznych, nie jest dziennikarzem bezstronnym, jest człowiekiem, który aktywnie uczestniczy w wiecach opozycji. To nie jest chyba zgodne ze standardem dziennikarskim” – mówił minister.

Według Sasina artykuł „Newsweeka” to „atak na rodzinę premiera”. „Jest to próba wywołania takiej taniej sensacji poprzez atak na rodzinę i najbliższych pana premiera, a to dosyć obrzydliwe naprawdę i musi być potępione” – stwierdził.

Najnowszy „Newsweek” napisał, że premier „żongluje swoim majątkiem tak, żeby pokazać z niego tylko to, co chce”. Według tygodnika „co najmniej dwa razy gdy Mateusz Morawiecki dostawał propozycję wejścia do polityki, część majątku przepisywał na żonę” – w 2013 i 2015 roku.

 

ad/TwojaAnglia.eu
źródło: (PAP)/mro/ par/

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share