FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Rusza konkurs LIGHTS by Artystyczna Podróż.

Rusza konkurs LIGHTS by Artystyczna Podróż.

Sztuka w zasięgu ręki, a raczej w zasięgu… smartphone’a. Rusza kolejna edycja projektu artystycznego, w ramach którego każdy ma szansę na wystawienie swoich prac na nietypowej wystawie, w prestiżowej galerii. Zdjęcia do konkursu pod patronatem ERGO Hestii można  wysyłać od 1 do 31 października.

Tematem przewodnim konkursu jest światło. Sposób jego ujęcia w fotografii zależy od interpretacji autora.

– W fotografii światło to kluczowe pojęcie. Tak szerokie ujęcie tematu daje niesłychaną swobodę interpretacji, co stanowi pożywkę dla artystycznej kreatywności twórców – mówi Maria Rosa, pomysłodawczyni i współprowadząca profil Artystyczna Podróż na Instagramie.

Aby zgłosić się do konkursu, wystarczy oznaczyć zdjęcie na Instagramie hasztagami #artystycznapodroz i #aplights2017. Zdjęcia muszą być wykonane przy pomocy telefonu komórkowego lub tabletu. Prace konkursowe można zgłaszać od 1 do 31 października 2017 roku.

Najlepsze prace trafią do wyjątkowej galerii sztuki. Wybrane dzieła będzie można zobaczyć od 24 do 26 listopada w Warszawie (Mysia 3) oraz od 5 do 11 grudnia w Gdańsku (Sztuka Wyboru). Laureata konkursu czeka artystyczna podróż do Paryża. Zwycięskie prace wybierze jury, w którym w tym roku zasiądą ważne postacie polskiej fotografii: Zuza Krajewska i Sonia Szóstak.

– Chciałabym wprowadzić do konkursu trochę niegrzeczności i szukania nowych estetyk, ciekawych środków wyrazu. Jestem fanką Instagrama i myślę, że można znaleźć tam prawdziwe perełki. Smartfonem można zrobić wyjątkowe zdjęcia. Wystarczy spojrzeć na wykonane ostatnio przez Luisę Dorr telefonem zdjęcia wpływowych kobiet z okładek TIME. To się już dzieje i nie widzę w tym nic złego – podkreśla Zuza Krajewska, fotografka, absolwentka gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, jurorka konkursu LIGHTS by Artystyczna Podróż.

Profil @artystycznapodroz na Instagramie gromadzi pasjonatów fotografii, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, dzięki czemu tworzy jedyną w swoim rodzaju społeczność miłośników sztuki. Sztuki w formie wyrazu nie mającej żadnych ograniczeń, ale osiągalnej dla każdego, bowiem do jej tworzenia potrzebny jest jedynie telefon komórkowy. Już ponad 200 tysięcy zdjęć zostało oznaczonych hasztagiem #artystycznapodroz.

– Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego, na jak wiele sposobów można uchwycić wyjątkową chwilę, ale także tego, jaka jest wśród twórców wola dzielenia się tymi unikatowymi chwilami. Uświadamiają nam to wszyscy ci, których prace pojawiają się na Instagramie z hasztagiem #artystycznapodroz. Wielu z nich jest artystami  stwierdza Marta Śliwicka, pomysłodawczyni jednocześnie prowadząca profil Artystyczna Podróż.

To już druga edycja konkursu organizowanego przez Artystyczną Podróż. Do pierwszej edycji, pod hasłem TERAZ by Artystyczna Podróż, jesienią 2016 roku zostało zgłoszonych ponad 5000 fotografii. 30 wybranych prac zostało zaprezentowanych podczas wyjątkowego wernisażu, zaś jury wyłoniło laureatów, którzy udali się w wyjątkową artystyczną podróż do Lizbony. Tej jesieni projekt wraca, tym razem pod hasłem LIGHTS by Artystyczna Podróż. Mecenasem konkursu jest Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia.

 

ad/TwojaAnglia.eu
żródło: www.infowire.pl
artystycznapodroz.pl

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share