FacebookTwitterPinterestShare

„Rozczarowani”- nowy serial twórcy „Simpsonów”

„Rozczarowani”- nowy serial twórcy „Simpsonów”

Simpsonowie to najdłużej emitowany serial animowany w historii telewizji. Przygody Barta i jego rodziny oglądamy już… 29 lat! Czy nowy serial Matta Groeninga ma szanse pobić ten niebywały rekord? Trudno powiedzieć! Niemniej dostępni już na platformie streamingowej  Netflix  Rozczarowani– zapowiadają się całkiem nieźle.

 

instagram/ disenchantment

 

O czym opowiada nowy serial zdobywcy 10 nagród Grammy? Przed oglądaniem Rozczarowanych przygotujcie pudełko chusteczek. Będzie zabawnie, ale czasem bardzo smutno – zapowiada Matt Groening.

Średniowieczna księżniczka Tiabeanie (zwana w skrócie) Bean- pijaczka i zadymiara nie dogaduje się z ojcem i nie może się pogodzić ze śmiercią matki. Jej ojciec to prostak bez serca– Król Zog. Młoda arystokratka chce przyjaźnić się z pospólstwem, jest to jednać chęć jednostronna i niespełniona. Dziewczynie pozostaje  więc przemierzać świat w towarzystwie osobistego demona Luciego i brzydkiego przybłędy-elfa imieniem Elfo.  Zamiast wzorem innych księżniczek- wyjść za mąż za przystojnego księcia woli spędzać noce karczmach, zapijając się do upadłego. Przeżywa przygody z magicznymi stworami, rycerzami i mędrcami, ale też kradnie i zabija bez mrugnięcia okiem. 

 

instagram/ disenchantment

Rozczarowani to pierwsza produkcja Matta Groeninga, w której nie odnosi się do kultury Europy Zachodniej. Nawet muzyka Marka Mothersbaugha z zespołu Devo jest jego autorską wariacją na temat bałkańskiej muzyki orkiestrowej. Reżyser przyznał także, że część inspiracji zaczerpnął z kabaretu Monty Python: Oni „Monty Pythonem i Świętym Graalem” pokazali, że można zrobić przezabawny film dysponując niskim budżetem. Oni przecież nawet nie mieli koni, galopowali po wioskach na piechotę! Pomyślałem – jeśli to się sprzedaje, możemy zrobić coś takiego w formie animowanej (wywiad dla www.wyborcza.pl , 15 sierpnia 2018).

 

instagram/ disenchantment

 

Jak długo serial będzie emitowany? Wszystko zależy od odbioru przez widzów. Zamysłem Matta przy Simpsonach i Futuramie było, by osobowości bohaterów rozwijały się przez poszczególne sezony.  Obydwa seriale  potrzebowały czasu, by zarysować charakter wszystkich bohaterów. Jak twierdzi Groening- było to niezbędne. Twórcy zależało bowiem, by humor nie opierał się na  wyświechtanych bon motach, ale by wynikał z wzajemnych relacji, defektów, zalet i wad bohaterów. I wiele wskazuje na to, że z Rozczarowanymi będzie podobnie.

 

instagram/ disenchantment

 

 

Anna Lach- Serediuk/ twojaanglia.eu

 

FacebookTwitterPinterestShare