FacebookTwitterPinterestShare

Rosyjskie okręty wojenne na europejskich wodach. Są w drodze do Syrii.

Rosyjskie okręty wojenne na europejskich wodach. Są w drodze do Syrii.

Federacja Rosyjska nie boi się Europy i jej sankcji. Pokazała to raz przy ataku na ukraiński Krym, teraz angażuje się w konflikt w Syrii. Wciąż prowadzi bardzo agresywną politykę. Grupa wojennych okrętów od kilku dni przemierza europejskie wody, by dotrzeć do Syrii.

Grupa rosyjskich okrętów jest już w pobliżu Afryki, jak podaje jeden z dziennikarzy BBC. Ma ona dołączyć do dziesięciu okrętów, które już u wybrzeży Syrii się znajdują. W drodze jest lotniskowiec Admirał Kuzniecow, który może transportować dziesiątki śmigłowców i bombowców. Eksperci twierdzą, że zostanie on wykorzystany do ataku na ludność cywilną w Aleppo.

W grupie rosyjskich statków płyną również dwa tankowce. Jest to powodowane tym, aby nie musieć podpływać do wybrzeży Europy i prosić o zgody na tankowania. Jedną z takich próśb początkowo Federacja Rosyjska wystosowała do Hiszpanii. Wcześniej, stacjonując na wodach śródziemnych, często korzystała z gościny Hiszpanów. Jednak tym razem ci zaczęli zadawać zbyt wiele pytań, między innymi o cel operacyjny. Władimir Putin wycofał się więc z takiego rozwiązania.

NATO przyznaje, że jest dalece zaniepokojone działaniami Rosji a Stany Zjednoczone już dawno temu przestały widzieć w niej sojusznika.

aw

Źródło: www.kurier.pap.pl

FacebookTwitterPinterestShare