FacebookTwitterPinterestShare

Rosyjski atak hakerski na serwery Demokratów w USA?

Rosyjski atak hakerski na serwery Demokratów w USA?

Ujawnione w wyniku przeprowadzonych nielegalnie działań informacje Partii Demokratycznej w USA mocno podzieliły środowisko polityczne. Obecny jeszcze prezydent Barack Obama nie wyklucza w tym procederze celowego udziału rosyjskich służb specjalnych..

We wtorkowym wywiadzie dla stacji NBC nie wykluczył także, że Moskwa stoi za włamania hakerów na serwery Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej.

„Wszystko jest możliwe” – odpowiedział Obama na pytanie, czy Rosjanie próbują wpłynąć na wynik listopadowych wyborów w USA.

Barack Obama powiedział, że wprawdzie FBI dopiero rozpoczęło śledztwo w sprawie włamania hakerów na serwery Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej (DNC), co w konsekwencji doprowadziło do ujawnienia treści niektórych e-maili amerykańskich polityków, ale specjaliści przypisują ten atak Rosji.

Zdaniem ekspertów, informacje o cyberataku na DNC, które ujawniły manipulacje w prawyborach i rozgniewały zwolenników senatora Berniego Sandersa, pogłębiły podział wśród Demokratów, osłabiając partię i szanse Hillary Clinton w jej wyborczej rywalizacji z kandydatem Republikanów Donaldem Trumpem.

„Możliwe, że Władimir Putin woli Donalda Trumpa” – stwierdził Obama. Prezydent USA przypomniał, że nowojorski miliarder wielokrotnie wyrażał swój podziw dla Putina, nazywając go „silnym przywódcą”. „Opieram się na tym, co mówił sam pan Trump” – podkreślił Obama.

Moskwa zdecydowanie zaprzecza, jakoby miała coś wspólnego z atakiem hakerów na DNC.

aw

Źródło: www.kurier.pap.pl

FacebookTwitterPinterestShare