FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Radio Star – Dzieciom: ”Wróbelek Elemelek i Przyjaciele”

Radio Star – Dzieciom: ”Wróbelek Elemelek i Przyjaciele”

Radio Star i Polski Teatr z Londynu – Scena Polska UK zapraszają na pełen humoru spektakl „Wróbelek Elemelek i Przyjaciele,” który zostanie wystawiony w The Key Theatre w Peterborough 11 marca. Najpiękniejsze wiersze Tuwima i Brzechwy wplecione w wartką akcję przygód Elemelka nadają przedstawieniu charakter ponadczasowy i gwarantują świetną zabawę zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Spektakl Sceny Polskiej UK to widowisko muzyczne dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat, napisane rymowaną prozą, przeplatane piosenkami i  kultowymi polskimi wierszykami, takimi jak „Lokomotywa” czy „Pani Słowikowa”.Bajeczka zawiera naukę poprzez zabawę i kilka przestróg dotyczących na przykład zasad ruchu drogowego, czy ostrożnego kąpania się w morzu. Wszystko podane w lekkiej, zabawnej i atrakcyjnej formie.

Fragmenty Spektaklu


Miejsce i data
11 marca (niedziela) godz. 15:00, drzwi otwarte 14:30
The Key Theatre
Embankment Rd, Peterborough PE1 1EF
Czas trwania: 1 godzina
BILETY

TICKET TYPE PRICE CART
Siedzące – random £10 Kup teraz

Streszczenie

Bohaterem jest sympatyczny, wszystkim życzliwy wróbelek Elemelek. Beztroski i pełen chęci zabawy ptaszek, nigdy nie chodził do szkoły. Kiedy okazuje się, że jako jedyny w lesie nie umie czytać, postanawia rozpocząć naukę w szkole Sowy Mądrej-Głowy.

Nauka nie idzie mu sprawnie: zamiast uczyć się alfabetu, Elemelek woli figlować. Ptaszek nie wie, co to przecinek czy dwukropek, myli mu się alfabet, w końcu dostaje marny stopień z klasówki, na której pisze literkę „B” z trzema brzuszkami.

Zawstydzony postanawia po wakacjach pójść do pierwszej klasy i zostać pilnym uczniem. Zanim zabrzmi wrześniowy, szkolny dzwonek, wróbelek wybiera się  nad polskie morze, bo nigdy jeszcze tam nie był.  Jedzie pociągiem, przeżywa przygodę w falach Bałtyku, zostaje wyratowany z tarapatów przez mewy, zaprzyjaźnia się z bocianami, które w drodze do ciepłych krajów „podwożą” go z powrotem w rodzinne strony. Gdy rozlega się pierwszy dzwonek, Elemelek z radością zostaje uczniem.

Przekonajcie się jakie przygody spotkają Wróbelka zanim nauczy się alfabetu i przekona się, że do szkoły chodzić WARTO!

W programie  wykorzystano znane i mniej znane wiersze, które poza dowcipem, niosą elementy edukacyjne, wśród nich m.in. wiersz „Znaki rozmaite,” „Masz babo placek,” „Berek literek,” „Spóźniony Słowik,” „Sowa,” „Kos,” czy „Lokomotywa.” a także piosenki takie jak: „Jedzie pociąg z daleka”, czy „Ćwierkają wróbelki od samego rana”. Piosenką jest również  „Spotkał Katar Katarzynę” – muzykę do znanego wiersza skomponowała kierownik muzyczny Sceny Polskiej, pani Maria Drue.

Scena Polska UK

Scena Polska w UK to grupa profesjonalnych aktorów – działająca od 13 lat przy Polskim Ośrodku Społeczno – Kulturalnym w Londynie.  Wystawili już  40 premier, między innymi: „Fresk z Herbertem”,  „Pieśń z pożogi’ – spektakl poetycko muzyczny oparty na twórczości Kamila Baczyńskiego, „A Wariatka Jeszcze Tańczy” – Agnieszka Osiecka, „Między nami dobrze jest” Doroty Masłowskiej, „Epitafium dla Frajera” czyli Jonasz Kofta, „Pan Tadeusz-Remix”, „Zemsta” Aleksandra Fredry. W uznaniu działalności otrzymała w tym roku z rąk Prezydenta Anrzeja Dudy flagę Rzeczpospolitej Polskiej.

 

ad/TwojaAnglia.eu
źródło: radiostar

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share