FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

PŚ w skokach – prezydent Duda: bardzo udany konkurs

PŚ w skokach – prezydent Duda: bardzo udany konkurs

Prezydent RP Andrzej Duda był pod wrażeniem atmosfery, kibiców i wyników po inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. „To był bardzo udany konkurs” – podkreślił.

„Kamil Stoch zrobił nam wielką przyjemność, wskoczył na drugie miejsce. Polak na podium w Wiśle, naprawdę bardzo udany konkurs, bardzo się cieszę. Wspaniały wynik całej reprezentacji i wczoraj też znakomity wynik naszych skoczków, a dzisiejsze zawody potwierdzają, że są w tej chwili w bardzo dobrej dyspozycji. Mamy w tej chwili czterech zawodników w pierwszej dziesiątce. To jest światowa czołówka. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Wszyscy” – powiedział w telewizji TVP Sport prezydent, który w niedzielę gościł w Wiśle.

Stoch był drugi, a zwyciężył Japończyk Junshiro Kobayashi. Na trzeciej pozycji uplasował się Austriak Stefan Kraft. W dziesiątce było łącznie czterech reprezentantów Polski. Piotr Żyła i Stefan Hula zostali ex aequo sklasyfikowani na siódmej pozycji, Dawid Kubacki był 10. Maciej Kot zajął 19. lokatę.

„Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner zdradził mi, że będą próbowali wywalczyć inaugurację Pucharu Świata na stałe w Wiśle. To byłoby wspaniałe, bo to by też podkreślało wagę nas, jako kibiców i reprezentantów, ale także pokazało, że umiemy tworzyć wspaniałą atmosferę. Ona rzeczywiście jest świetna” – przyznał Duda.

Prezydent RP zapowiedział także, że chciałby przyjechać na konkursy Pucharu Świata w Zakopanem (27-28 stycznia). „Mam nadzieję, że wtedy będziemy tak samo radośni jak teraz” – podsumował.

Kolejne zawody zaplanowane są za tydzień w fińskim Kuusamo.

 

ad/TwojaAnglia.eu
źródło: (PAP)/mar/ pp/
fot. PAP/Andrzej Grygiel

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share