FacebookTwitterPinterestShare

Prokuratura wyznaczyła termin przesłuchania Czarneckiego na 19 listopada

Prokuratura wyznaczyła termin przesłuchania Czarneckiego na 19 listopada

Przesłuchanie przez wydział Prokuratury Krajowej w Katowicach Leszka Czarneckiego w piątek nie odbędzie się, ponieważ Czarnecki przebywa poza krajem; Prokuratura wyznaczyła nowy termin przesłuchania na 19 listopada – poinformowała Prokuratura Krajowa.

Wcześniej o dacie przesłuchanie poinformował też pełnomocnik Czarneckiego – Roman Giertych.

„Prokuratura Krajowa informuje, iż w zaplanowanym przez Śląski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Katowicach terminie – 16.11.2018 r., przesłuchanie Leszka Czarneckiego niestety nie odbędzie się. Do czynności tej nie dojdzie, mimo wcześniejszych zapewnień jego pełnomocnika – adw. Romana Giertycha, o możliwości wykonania przesłuchania w uzgodnionym z nim terminie, ponieważ Leszek Czarnecki przebywa poza krajem” – napisała w komunikacie Prokuratura Krajowa.

„Prokuraturę poinformował o tym w dniu dzisiejszym adw. Roman Giertych, wnosząc o zmianę terminu przesłuchania. Prokuratura podjęła czynności mające na celu zweryfikowanie informacji o pobycie Leszka Czarneckiego poza granicami Polski” – wskazała Prokuratura.

Niezależnie od tego prokuratura wyznaczyła nowy termin przeprowadzenia czynności przesłuchania Leszka Czarneckiego na dzień 19.11.2018 r. – dodano w komunikacie.

 

 

ad/TwojaAnglia.eu

źródło: (PAP)/mro/ pad/

FacebookTwitterPinterestShare