FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Prezydent pozdrawia uczestników „Polskiej Nocy” w NBA

Prezydent pozdrawia uczestników „Polskiej Nocy” w NBA

Pozdrawiam Polonię, kibiców o polskich korzeniach i naszych amerykańskich przyjaciół – zwrócił się w sobotę do uczestników „Polskiej Nocy” w NBA prezydent Andrzej Duda.
Przy okazji sobotniego meczu Washington Wizards – Brooklyn Nets po raz siódmy odbędzie się organizowana przez Marcina Gortata „Polska Noc” w NBA. Goście zaproszeni przez pochodzącego z Łodzi koszykarza przybliżą Amerykanom polską kulturę.

„Z Warszawy, stolicy Polski, pozdrawiam wszystkich zebranych dziś w Waszyngtonie – w biało-czerwonej Capital One Arena. Pozdrawiam Polonię, kibiców o polskich korzeniach i naszych amerykańskich przyjaciół” – powiedział w nagraniu zamieszczonym w sobotę w internecie prezydent Andrzej Duda do uczestników i obserwatorów sobotniego meczu, któremu towarzyszy Polish Heritage Night.

Duda złożył podziękowania inicjatorowi akcji Marcinowi Gortatowi. „To fantastyczna inicjatywa i popieram ją całym sercem” – dodał prezydent.

Jak przypomniał, Polska świętuje właśnie setną rocznicę odzyskania niepodległości. „Doskonale pamiętamy, że w 1918 roku naród amerykański okazał się naszym prawdziwym przyjacielem, a prezydent Woodrow Wilson zażądał utworzenia państwa polskiego w programie pokojowym +14 punktów+. To pomogło nam zwyciężyć w naszej walce o wolność. Dziś także Polska i Stany Zjednoczone, ramię w ramię, stoją na straży bezpieczeństwa naszego kraju i Sojuszu Północnoatlantyckiego” – dodał Duda.

„Gorąco pozdrawiam wszystkich uczestników dzisiejszego spotkania. A w szczególności gości specjalnych: naszych żołnierzy – weteranów misji w Iraku i Afganistanie – starszego chorążego sztabowego Piotra Maciejewskiego i plutonowego Michała Paćko. Wszystkim życzę świetnej zabawy i wielu wzruszeń” – podkreślił.

Ministerstwo Obrony Narodowej przypomniało w tweecie, że Marcin Gortat kolejny raz zaprosił do USA polskich żołnierzy-weteranów na mecz i zorganizowany tzw. polski wieczór z NBA. „W tym roku z Marcinem Gortatem oraz Polonią spotkają się weterani misji w Iraku i Afganistanie”.

 

ad/TwojaAnglia.eu
źródło: (PAP)/oma/ je/ js/

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share