FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Premier Szydło spotkała się z szefową brytyjskiego rządu

Premier Szydło spotkała się z szefową brytyjskiego rządu

Premier Beata Szydło spotkała się w czwartek wieczorem w Goeteborgu z premier Wielkiej Brytanii Theresą May – poinformowała w mediach społecznościowych KPRM.

„W #Göteborg trwa spotkanie premier @BeataSzydlo z premier Wielkiej Brytanii @theresa_may przed szczytem UE #SocialSummit17” – poinformowała KPRM na Twitterze.

„Było to spontaniczne spotkanie” – powiedział PAP uczestniczący w spotkaniu wiceszef MSZ Konrad Szymański.

Jak dodał, spotkanie to było okazją do omówienia stanu negocjacji ws. Brexitu oraz ostatnich wizyt ministra Davida Davisa i negocjatora UE Michela Barniera w Warszawie.

„Rozmowa dotyczyła też przebiegu jutrzejszego szczytu, gdzie Polska i Wielka Brytania reprezentują podobne stanowiska” – dodał Szymański.

Szefowa polskiego rządu w piątek w Goeteborgu weźmie udział w unijnym szczycie społecznym. Głównym tematem spotkania unijnych przywódców mają być kwestie polityki społecznej, zatrudnienia oraz dostępu do rynku pracy.

Szydło zapowiedziała w środę, że podczas szczytu w Goeteborgu poruszy temat „skandalicznych” wydarzeń w Parlamencie Europejskim, kiedy podczas debaty eurodeputowani reprezentujący większość frakcji wzywali polskie władze do respektowania wartości UE. „Politycy, szkalujący swój kraj na forum międzynarodowym nie są godni jego reprezentowania” – napisała wówczas na Twitterze premier. „Podczas piątkowego szczytu europejskiego, odniosę się do dzisiejszych skandalicznych wydarzeń w PE” – dodała szefowa polskiego rządu.

 

ad/TwojaAnglia.eu
źródło: (PAP)/rbk/ az/ mc/
fot. EPA/Bjorn Larsson

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share