FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Premier przyjął dymisje dwóch wiceministrów zdrowia

Premier przyjął dymisje dwóch wiceministrów zdrowia

W gronie odwołanych wiceministrów są dwie osoby z kierownictwa resortu zdrowia; rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska poinformowała w poniedziałek, że zdymisjonowani zostali Piotr Gryza i Marek Tombarkiewicz.

W ministerstwie, na czele którego stoi Łukasz Szumowski, pozostaje obecnie pięcioro wiceministrów: Józefa Szczurek-Żelazko, Janusz Cieszyński, Katarzyna Głowala, Zbigniew Król i Marcin Czech.

Marek Tombarkiewicz jako wiceminister zdrowia m.in. inicjował, koordynował i nadzorował wykonywanie zadań przez Departamenty: Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Organizacji Ochrony Zdrowia oraz Ratownictwa Medycznego i Obronności. Piotr Gryza w ostatnich dniach odpowiadał za inicjowanie, koordynowanie i nadzorowanie wykonywania zadań przez Departament Ubezpieczenia Zdrowotnego; nadzorował działalność Narodowego Funduszu Zdrowia w Warszawie. Wcześniej zajmował się m.in. Departamentem Funduszy Europejskich i e-Zdrowia.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w poniedziałek, że zmiany w rządzie „w ogromnym stopniu nie są personalne, ani polityczne, tylko usprawniające pracę rządu”. Poinformował, że łącznie przyjął dymisję siedemnastu wiceministrów.

 

ad/TwojaAnglia.eu
źródło: (PAP)/ktl/ js/

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share