FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Premier w Goeteborgu: na szczycie odniosę się do debaty w PE, która była szkalująca Polskę

Premier w Goeteborgu: na szczycie odniosę się do debaty w PE, która była szkalująca Polskę

Premier Beata Szydło zapowiedziała, że podczas unijnego szczytu społecznego w Goetebergu odniesie się do debaty w PE, która – jak podkreśliła – była oparta na kłamliwych przesłankach, nieprawdziwa, szkalująca Polskę. Powinniśmy się wzajemnie szanować – dodała.

Parlament Europejski przyjął w środę, po wcześniejszej debacie, rezolucję wzywającą polski rząd do przestrzegania postanowień dotyczących praworządności. Stwierdzono w niej, że sytuacja w Polsce stanowi „jednoznaczne ryzyko poważnego naruszenia wartości, o których mowa w art. 2 traktatu o UE”. Deputowani wyrazili zaniepokojenie zmianami w przepisach dotyczących polskiego sądownictwa. W dokumencie znalazł się też apel PE do polskiego rządu, by potępił „ksenofobiczny i faszystowski” Marsz Niepodległości.

„W czasie tej debaty (podczas szczytu) oczywiście odniosę się również do debaty w Parlamencie Europejskim, debaty, która była oparta na kłamliwych przesłankach, nieprawdziwa, szkalująca Polskę” – powiedziała w piątek premier dziennikarzom w Goeteborgu.

„Nie mogę nie powiedzieć, również w gronie premierów, o tym, że powinniśmy się wzajemnie szanować i powinniśmy dążyć do tego, żeby nasze rodziny polityczne zachowywały w debacie publicznej i w Parlamencie Europejskim, i w innych instytucjach europejskich, szacunek dla innych państw. By przede wszystkim to były debaty oparte na prawdzie” – podkreśliła szefowa rządu.

Głównym tematem spotkania unijnych przywódców w Goeteborgu mają być kwestie polityki społecznej, zatrudnienia oraz dostępu do rynku pracy.

 

ad/TwojaAnglia.eu
źródło: (PAP)/ero/ par/
fot. EPA/JONAS EKSTROEMER

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share