FacebookTwitterPinterestShare

Powrót Girl Power! Spice Girls ruszają w trasę koncertową

Powrót Girl Power! Spice Girls ruszają w trasę koncertową

To już pewne! Rok 2019 znów będzie należał do Spice Girls. Członkinie zespołu ogłosiły, że po niemal dwudziestu latach przerwy powrócą na sale koncertowe, by śpiewać, tańczyć, zarażać innych swoim entuzjazmem i głosić GIRL POWER!

Pamiętacie, jak w 1996 roku ukazał się singiel Wonnabe? Zadziorne, pewne siebie, stawiające na indywidualność Spicetki stanęły na czele ruchu, który miał uświadomić dziewczynom i młodym kobietom, że muszą być dumne z tego, kim są. Że ich inność powinna być powodem do dumy, nie wstydu i że dziewczęca przyjaźń jest niesamowicie ważna.

 

instagram/ spicegirlsnet

 

Wartości, jakie promowały  Spice Girls można było przyswoić podświadomie i przetrawić po latach. Na przykład: „Giving is good, as long as you’re getting!” (Dawanie jest dobre, jeśli tobie też ktoś coś daje!) i „If you wanna be my lover, you’ve got to get with my friends” (Jeśli chcesz być moim kochasiem, musisz dogadywać się z moimi przyjaciółkami).  Ale prawdziwe znaczenie tych słów zrozumiałyśmy dopiero, gdy podrosłyśmy. To wówczas okazało się, jak istotne przesłanie płynie z tych na pozór infantylnych tekstów!

 

instagram/ spicegirlsnet

 

O powrocie Spice Girls plotkowano od miesięcy. W lutym tego roku na instagramowym profilu Geri Halliwell (Ginger Spice) pojawiło się zdjęcie wszystkich Spicetek z Simonem Fuller, ich agentem, a zarazem twórcą programu Pop Idol. W internecie zawrzało – czy to zwykłe spotkanie przy popołudniowej herbatce i ciasteczkach, czy też wokalistki planują reaktywować grupę? Głos zabrała Victoria Beckham po swoim pokazie kolekcji na sezon jesień-zima 2018/2019. Co powiedziała: Nie jadę w trasę. Dziewczyny nie wyruszają w trasę koncertową. (…) Wspaniale było je zobaczyć. Miałyśmy świetny lunch. Było bardzo, bardzo, bardzo przyjemnie (…) Jest coś bardzo silnego w przesłaniu, za którym stało Spice Girls. Jak to będzie wyglądało w przyszłości? Po prostu rzucałyśmy pomysły. Burza mózgów. Wypowiedź byłej Push Spice nie sprawiła jednak, że plotki ucichły. Fani woleli żyć mrzonkami niż uwierzyć w taki rozwój wypadków. I słusznie.

 

instagram/ spicegirlsnet

 

Pod koniec listopada The Sun, a zanim kolejne serwisy internetowe ujawniły, że Spice Girls zamierzają ruszyć w trasę po Wielkiej Brytanii.  2019 Reunion Tour rozpoczyna się 1 lipca koncertem w Manchesterze. W składzie nie niestety zobaczymy Victorii Beckham. która, choć kibicuje Emmie, Geri, Mel C i Mel B  nie zdecydowała się do nich dołączyć. Woli skupić się na karierze projektantki i nie ukrywamy, że tę gałąź jej działalności uważamy za najbardziej udaną. Jesteśmy także pewni, że Spicetki i bez niej poradzą sobie śpiewająco!

 

instagram/ spicegirlsnet

 

 

 

Anna Lach-Serediuk/ twojaanglia.eu

 

 

 

FacebookTwitterPinterestShare