FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Powrócił temat transferu Lewandowskiego do Realu

Powrócił temat transferu Lewandowskiego do Realu

Hiszpański dziennik „Marca” poinformował, że ponownie aktualny jest transfer Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium do Realu Madryt. Według gazety agent polskiego piłkarza Cezary Kucharski kontaktował się w tej sprawie z działaczami „Królewskich”.

Do spotkania obydwu stron miało dojść przed zamknięciem zimowego okna transferowego. Jednak do sfinalizowania transakcji miałoby dojść latem. Kapitan reprezentacji Polski kontrakt z Bayernem ma ważny do czerwca 2021 roku. Działacze Realu obawiają się jednak podyktowania przez bawarski klub zaporowej ceny i liczą, że Lewandowski wywrze presję na swoich obecnych pracodawcach.

Temat transferu Lewandowskiego do Realu Madryt pojawiał się w mediach już kilkakrotnie. Po raz pierwszy został podjęty po tym jak Polak jeszcze w barwach Borussii Dortmund strzelił „Królewskim” cztery gole w półfinale Ligi Mistrzów w 2013 roku (4:1). Jednak rok później napastnik wybrał Bayern Monachium ze względu na znajomość Bundesligi i języka niemieckiego. Dlatego też nie miał problemów z aklimatyzacją w czołowym niemieckim klubie. Ponownie ten temat pojawił dwa lata później, ale Bayern nie dopuszczał możliwości sprzedania Polaka.

Lewandowski, który 21 sierpnia skończy 30 lat, z dorobkiem 18 goli prowadzi w klasyfikacji strzelców niemieckiej ekstraklasy.

 

ad/TwojaAnglia.eu
źródło: (PAP)/mach/ co/

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share