FacebookTwitterPinterestShare

Porwano i torturowano Polaka w Anglii. Policja szuka dwóch podejrzanych

Porwano i torturowano Polaka w Anglii. Policja szuka dwóch podejrzanych
Brytyjska policja opublikowała nagranie, na którym widać dwóch mężczyzn podejrzewanych o porwanie i torturowanie 45-letniego Tomasza Samela z Birmingham. Polak zmarł w szpitalu – informuje serwis ‚LancsLive’.

Samel został uprowadzony ze swojego domu w Birmingham 27 marca ok. godz. 8:45. Główni podejrzani to dwaj mężczyźni, którzy wciągnęli 45-latka do białej furgonetki Peugeot Boxer.

Tego samego dnia późnym wieczorem ofiara porwania zaczęła dobijać się do jednego z domów w Bickerstaffe (130 km od  Birmingham), błagając o pomoc. Samel miał poparzone 75. proc. ciała. Trafił do szpitala w Liverpoolu, gdzie zmarł 21 czerwca – donosi „LancsLive”.

Tomasz Samel miał 45 lat. (Fot. West Midlands Police)

Policja zdecydowała się na publikację wizerunków osób podejrzanych o porwanie i torturowanie Polaka. Na nagraniu z kamer CCTV widać, jak poszukiwani mężczyźni kupują na stacji benzynowej odblaskowe kamizelki.

Śledczy próbują również ustalić aktualną lokalizację białej furgonetki o numerach rejestracyjnych OY55 MVT. W dniu porwania Tomasza Samela pojazd widziany był w Hopwood Park Services w Bromsgrove. Sprawcy przejeżdżali też vanem przez Bristol i Banbury w Oxfordshire.

„To był przerażający atak i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby ustalić, co wydarzyło się tamtego dnia” – zaznacza prowadząca śledztwo det. Anastasia Miller, apelując do wszystkich osób, mających informacje na temat poszukiwanych mężczyzn, o zgłaszanie się na policję.

Należy kontaktować się za pośrednictwem czatu na żywo na stronie west-midlands.police.uk między godziną 8:00 a północą. Można też dzwonić pod numer 0121 626 6025 lub anonimowo do Crimestoppers pod 0800 555 111.

FacebookTwitterPinterestShare