FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Innowacyjny pomysł NHS

Innowacyjny pomysł NHS

Brytyjska narodowa służba zdrowia – NHS (National Health Service) – zachęca do korzystania z aplikacji komputerowych, w celu zwiększenia aktywności fizycznej wśród osób otyłych. Podejmowanie systematycznej aktywności fizycznej wiązałoby się z nagradzaniem poprzez udzielanie zniżek na zakupy spożywcze lub otrzymanie darmowych biletów do kina. Innowacyjne podejście do jednej z największych plag XXI wieku, do otyłości. 

Program zakładałby zniżki zakupowe dochodzące do 25 procent, darmowe bilety do kina, rabaty podczas wykupowania karnetów na siłownię. Jaki jest warunek? Regularny wysiłek fizyczny odnotowany przez aplikacje zainstalowane na smartfonie. Porpozycja NHS miałaby być początkowo realizowana na terenie dziesięciu miast i właśnie tam powstałyby siłownie „pod chmurką” oraz bieżnie. Mieszkańcy wprowadzający sie do nowych domów, mieliby dostawać rowery.

Brytyjczycy bardzo mało chodzą. Według oficjalnych statystyk mieszkańcy Wielkiej Brytanii chodzą na piechotę tylko przez mniej niż 10 minut dziennie. Natomiast jedno na pięcioro dzieci rozpoczynających w wieku pięciu lat naukę szkolną ma nadwagę lub jest otyłe.

SM / twojaanglia.eu

 

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share