FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Pomimo osłabienia – Francja wygrywa.

W towarzyskim meczu piłki nożnej Francja pokonała reprezentację Anglii 3-2 (2-1). Bramka dla Anglii padła już w jej pierwszej akcji. Gola w 9 minucie spotkania strzelił Harry Kane po podaniu Ryana Betranda.

Odpowiedź trójkolorowych była szybka. W 22 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na bramkę Anglików strzela głową Olivier Giround, piłkę odbiła bramkarzjednak tak niefortunnie, że trafia ona pod nogi Samuela Umtitiego i jest 1-1. Po wyrównaniu obie drużyny miały jeszcze parę akcji na wyjście na prowadzenie. Jednak to tuż przed przerwą, w 43 minucie gola dla gospodarzy strzela Djibril Sidibe ( skutecznie dobija futbolówkę po obronionym strzale Ousmana Dembele ). Jest 2-1 dla Francji.

Na początku drugiej połowy dochodzi do faulu na  Delli Alli i jest podyktowany rzut karny. Skutecznie jedenastkę wykonuje Harry Kane i jest 2-2. Dodatkowo po analizie zapisu akcji czerwoną kartką zostaje ukarany zawodnik gospodarzy Raphael Varane. Od 48 minuty  Francuzi grają w osłabieniu jednego zawodnika. Pomimo gry w przewadze Anglia nie potrafi wyjść na prowadzenie. Francja w 78 minucie doprowadza do zmiany wyniku. Po podaniu Paula Pogby, Ousmane Dembele pokonuje bramkarza angielskiego i jest 3-2. Wynik do końca meczu nie uległ zmianie.

Francja – Anglia 3-2  (2-1)