FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Polski prezydent i premier składają hołd ofiarom zamachu w Manchester

Polski prezydent i premier składają hołd ofiarom zamachu w Manchester

W środę rano premier Beata Szydło złożyła kwiaty pod brytyjską ambasadą. Dzień wcześniej to samo zrobił prezydent Andrzej Duda. Polska wyraża w ten sposób swoją solidarność z Brytyjczykami w tak trudnym momencie jednocześnie oddając cześć wszystkim zmarłym w wyniku poniedziałkowego zamachu.

„Jestem wstrząśnięta wiadomością o zamachu terrorystycznym, do którego doszło w poniedziałek w nocy w pobliżu hali widowiskowej w Manchesterze. Składam wyrazy najgłębszego współczucia dla rodzin i bliskich osób, które straciły życie w tej tragedii” – napisała premier w księdze kondolencyjnej.

Jak dodała, kategorycznie potępia odrażający akt terroru i przemoc wymierzoną w niewinnych ludzi. „Wspólnota międzynarodowa musi w sposób zdecydowany przeciwstawić się działaniom godzącym w bezpieczeństwo obywateli. Nie pozwolimy na destrukcję demokratycznych i tolerancyjnych fundamentów naszych społeczeństw” – podkreśliła we wpisie premier

Dzień wcześniej kwiaty przed ambasadą złożył prezydent Andrzej Duda. Prezydent przesłał też depeszę kondolencyjną brytyjskiej królowej Elżbiecie II. „Proszę przyjąć wyrazy głębokiego współczucia z powodu ataku terrorystycznego w Manchester Arena, wśród którego niewinnych ofiar są również dzieci” – napisał prezydent.

W wybuchu, do którego doszło w poniedziałek wieczorem w hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena, tuż po zakończeniu koncertu amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande, zginęły co najmniej 22 osoby, w tym dzieci. Do przeprowadzenia zamachu w Manchesterze przyznało się Państwo Islamskie.

aw

Źródło: www.kurier.pap.pl

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share