FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Polska, podobnie jak Francja, jest państwem, które przestrzega prawa

Polska, podobnie jak Francja, jest państwem, które przestrzega prawa

Polska, podobnie jak Francja, jest państwem, które przestrzega wszystkich zasad, wartości i prawa, również prawa europejskiego – powiedziała w czwartek w Paryżu premier Beata Szydło.

Czwartkowe spotkanie z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem premier Szydło oceniła jako „dobre i potrzebne”.

„Udało nam się wyjaśnić wiele wątpliwości. Są jeszcze kwestie, które nas różnią. Jest rzeczą naturalną, bo inne są interesy Francji, inne są interesy Polski” – mówiła premier. Dodała, że „mamy swoje uwarunkowania, ale dla mnie najważniejsze jest to, że oboje przedstawiliśmy argumenty, wizje, propozycje, które mogą łączyć Polskę i Francję. Nie tylko w naszych relacjach bilateralnych, ale również w naszej wspólnej pracy na rzecz rozwoju Unii Europejskiej”.

„Cieszę się, że prezydent przyjął zaproszenie do wizyty w Polsce w roku przyszłym. To jest rok niepodległości, 100-lecia niepodległości mojego kraju. To jest dla nas bardzo ważne, ponieważ Polska, jak i Francja, to są państwa, które doceniają i cenią demokrację, wolność, sprawiedliwość i solidarność”

Jak dodała, „Polska jak chyba żaden inny kraj docenia co to znaczy być wolnym, demokratycznym państwem, co to znaczy być państwem suwerennym”. „Nasza historia nauczyła nas, że wolność, suwerenność, solidarność i demokracja to są wartość, których musimy bronić ponad wszystko” – powiedziała.

Podkreśliła, że „Polska, podobnie jak Francja, jest państwem, które przestrzega i niezwykłą rolę przywiązuje do tego, by przestrzegane były wszystkie zasady, wartości i prawa, również prawa europejskie. Wszystko to, co w Polsce dzieje się, dzieje się w ramach tych procesów. O tym również rozmawialiśmy” – mówiła.

W czasie rozmów „tłumaczyłam, jak w tej chwili wygląda nasz dialog z Komisją Europejską” – relacjonowała premier. „Polska nigdy takiego dialogu nie odmawiała. Jesteśmy otwarci na wyjaśnianie wszelkich wątpliwości, jeśli ze strony Komisji Europejskiej się one pojawiają” – mówiła.

 

ad/TwojaAnglia.eu
źródło: (PAP)/gb/ mro/ jhp/ kar/
fot. PAP/Paweł Supernak

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share