FacebookTwitterPinterestShare

Policja zatrzymała dwie osoby podejrzane o dokonanie zamachu w londyńskim metrze

Policja zatrzymała dwie osoby podejrzane o dokonanie zamachu w londyńskim metrze

Piątkowy poranek w Londynie przypomniał nam wszystkim jak bardzo pojęcie bezpieczeństwa jest niepewne. W metrze, w wagonie na stacji Parsons Green w zachodniej części Londynu doszło do eksplozji prowizorycznej bomby. Policji udało się zatrzymać dwóch podejrzanych. 

W sobotę (18.09) doszło do zatrzymania dwóch osób podejrzanych o przygotowanie zamachu terrorystycznego, do którego doszło w piątek. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn: 18-latka i 21-latka.

Służby są na etapie analizowania nagrania z wagonu metra, w którym doszło do eksplozji bomby. Na szczęście detonacja ładunku wybuchowego powiodła się jedynie w minimalnym zakresie. Wiadomo, że ładunek był domowej roboty. Analitycy sprawdzają pozostałości tego urządzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ładunek umieszczony był w wiadrze, z którego wystawały przewody. Całość została schowana do plastikowej torby. Tragedii na większą skalę udało się uniknąć tylko i wyłącznie dzięki niekompetencji zamachowców. Ładunek wykonany był z TATP (nadtlenku acetonu) i wypełniony gwoździami. Gdyby doszło do pełnej eksplozji, bilans ofiar byłby tragiczniejszy.
Fot. TheGuardian.com
SM / twojaanglia.eu

FacebookTwitterPinterestShare