FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Plany szybkiego połączenia Londyn – Edynburg

Plany szybkiego połączenia Londyn – Edynburg

Zredukowanie czasu dojazdu pociągiem między Szkocją a Anglią obiecuje brytyjski minister transportu. Podróż trwająca trzy godziny albo mniej z Londynu do Glasgow lub Edynburga będzie możliwa nie później niż do 2030 roku.

Obecnie podróż pociągiem z Londynu do Edynburga wynosi 4 godziny, nierzadko nawet dłużej. W ciągu następnych kilku lat w Wielkiej Brytanii ma powstać nowa sieć połączeń kolejowych, dzięki której pasażerowie znacznie szybciej będą mogli dostać się z Anglii do Szkocji.

W pierwszej kolejności usprawniony będzie ruch na trasie ze stolicy Wielkiej Brytanii do West Midlands. Pociągi o długości 400 m na tej trasie jechać będą z prędkością ponad 400 km/h i jednorazowo przewozić będą
1 100 pasażerówinformuje na swojej stronie BBC.

Zwolennicy projektu modernizacji połączeń kolejowych pomiędzy Anglią i Szkocja są zdania, że lepsza komunikacja tylko samej Szkocji może przynieść zysk rzędu 3 mld funtów roczniepodaje serwis www.scotsman.com.

Jednak z poprawą komunikacji między Londynem i Edynburgiem wiążą się również obciążenia finansowe. Wprowadzenie szybszej kolei z Londynu do Szkocji i West Midlands kosztować będzie Wielką Brytanię od 17 do 43 mld funtów- podkreśla dziennik „Financial Times?

Przewoźnik Virgin w zeszłym roku poinformował o zwiększeniu swojej floty kolejowej o nowe pociągi Azuma. Dzięki temu podróż od 2018 roku ze stolicy Anglii do stolicy Szkocji trwać będzie maksymalnie 4 godziny, a nie jak obecnie średnio 4 godziny i 30 minut.

źródło: Londynek.net

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share