FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Pjongczang – Lindsey Vonn ma specjalną dietę, a ser stosuje na kolana

Pjongczang – Lindsey Vonn ma specjalną dietę, a ser stosuje na kolana

Narciarka Lindsey Vonn, mająca najwięcej zwycięstw w historii alpejskiego Pucharu Świata, wszystko podporządkowała igrzyskom w Pjongczang, nawet nawyki żywieniowe. Stosuje organiczną dietę ułożoną przez osobistego kucharza, a białym serem… okłada kolana.

Naturalne produkty o wysokiej zawartości tłuszczu stanowią podstawę diety słynnego w USA kucharza i propagatora zdrowego żywienia Dana Churchilla. Natomiast przed startem w zawodach ulubione posiłki Vonn to między innymi łosoś, szparagi i ryż.

33-letnia narciarka zużywa także duże ilości jednej z odmian białego sera produkowanego w Austrii, który stosuje do… okładania kolan.

„Terapia serowa. Moja ulubiona. Austriacki ser ma właściwości przeciwzapalne” – poinformowała na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych.

Jej wyznanie wprawiło w zdziwienie naukowców od zdrowia i żywienia.

„Używanie takiego sera w celach medycznych jest nietypowe nawet w krajach, w których jest on powszechnie dostępny. Nie jest dla mnie jasne, jakie składniki sera mają takie specyficzne właściwości” – powiedział w jednej z amerykańskich stacji telewizyjnych John Lucey z Uniwersytetu Wisconsin-Madison, chemik zajmujący się badaniem składu produktów żywieniowych.

Lindsey Vonn /fot. EPA/GUILLAUME HORCAJUELO

Vonn odnotowała już 77 triumfów w zawodach PŚ. Więcej zwycięstw w cyklu ma tylko Szwed Ingemar Stenmark, który w latach 70. i 80. poprzedniego wieku zajął pierwsze miejsce 86 razy.

Zimowe igrzyska olimpijskie w Pjongczangu odbędą się 9-25 lutego.

 

ad/TwojaAnglia.eu
źródło: (PAP)/olga/ cegl/
fot. EPA/GUILLAUME HORCAJUELO

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share