FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

ME piłkarzy ręcznych – Dania w półfinale

ME piłkarzy ręcznych – Dania w półfinale

Piłkarze ręczni Danii zostali pierwszymi półfinalistami rozgrywanych w Chorwacji mistrzostw Europy. Mistrzowie olimpijscy z Rio de Janeiro uzyskali awans nie wychodząc na boisko, dzięki wygranej Słowenii z Hiszpanią 31:26.

Słoweńcy dzięki temu przedłużyli swoje nadzieje na awans.

W drugim wtorkowym meczu grupy II Czechy po dramatycznej końcówce pokonały Macedonię 25:24. Już po upływie regulaminowego czasu gry Dejan Manaskov mógł doprowadzić do remisu, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Bohaterem czeskiej drużyny okazał się skutecznie interweniujący nie tylko w tej sytuacji bramkarz Tomas Mrkva.

Ace Jonovski, Macedonia / fot. EPA/GEORGI LICOVSKI

Wtorkowe rozstrzygnięcia sprawiły, że oprócz Danii wszystkie pozostałe drużyny mają szansę na zajęcie drugiego miejsca, premiowanego awansem do półfinału. Zadecyduje ostatnia kolejka, w której w środę Czechy zagrają ze Słowenią, Dania z Macedonią oraz – znając już wyniki tych spotkań – Niemcy z Hiszpanią. Ten ostatni mecz będzie powtórką finału poprzednich mistrzostw Europy w 2016 roku w Polsce. Wtedy złoty medal wywalczyli Niemcy, gromiąc zespół z Półwyspu Iberyjskiego 24:17.

Drużyny przystąpiły do tej fazy turnieju z zaliczeniem spotkań ze swoimi rywalami grupowymi z pierwszej rundy. Po raz pierwszy od 2002 roku w ME nie występuje Polska. Finał 28 stycznia w Zagrzebiu.

Wyniki wtorkowych meczów i tabela grupy II:

Słowenia – Hiszpania 31:26 (13:12)
Czechy – Macedonia 25:24 (11:13)

 

ad/TwojaAnglia.eu
źródło: (PAP)/af/ mar/

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share