FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Piłka NożnaLotto Ekstraklasawielu kandydatów do tytułu mistrza Polski.

Piłka NożnaLotto Ekstraklasawielu kandydatów do tytułu mistrza Polski.

 

Bardzo ciekawie wygląda rywalizacja w Polskiej klubowej piłce nożnej. W najwyższej klasie rozgrywekLotto Ekstraklasa do rozegrania pozostała jedna kolejka.  I właśnie dopiero ostatnia kolejka wyłoni mistrza kraju.

W tym sezonie rywalizacja tak się ułożyła, że cztery drużyny mają szansę na zdobycie mistrzostwa w ostatnim meczu. Prowadzi Legia Warszawa która o dwa punkty wyprzedza Jagiellonię Białystok, na trzeciej pozycji jest Lech Poznań a na czwartej Lechia Gdańsk.

W ostatniej kolejce – niedziela 4 czerwca o godz. 18:00 cała czwórka gra ze sobą –  Legia Warszawa podejmuje Lechię Gdańsk, a Jagiellonia Białystok zagra z Lechem Poznań. 

Legia Warszawa zdobędzie mistrza, jeśli wygra z Lechią Gdańsk. W takiej sytuacji wyniki z innych stadionów już nie będą go interesować. Jeśli Legia zremisuje, wówczas punkty w meczu z Lechem musi stracić Jagiellonia.  Ważną sprawą jest, że drużyna z Warszawy nie spadnie już poniżej trzeciego miejsca, co jest równoznaczne z awansem do europejskich pucharów.

Jagiellonia Białystok będzie mistrzem, jeśli wygra z Lechem Poznań, a Legia straci punkty (zremisuje albo przegra) w meczu z Lechią. Jeśli dojdzie do sytuacji, w której Jagiellonia i Legia będą miały na koniec tyle samo punktów (wygrana Jagiellonii i remis Legii – wówczas obie drużyny będą miały po 44 pkt), to mistrzem zostaną białostoczanie. Wynika to z tego, że w rundzie dodatkowej o pierwszeństwie w przypadku równej ilości punktów decyduje miejsce w tabeli po sezonie zasadniczym. A Jagiellonia była pierwsza.

Lech Poznań będzie mistrzem, jeśli wygra z Jagiellonią Białystok, a Legia Warszawa przegra z Lechią Gdańsk. Wtedy poznaniacy będą mieli 44 punkty, a druga Lechia też 44 pkt. Po rundzie zasadniczej wyżej był jednak Lech.

Lechia Gdańsk będzie mistrzem, jeśli wygra na wyjeździe z Legią Warszawa, natomiast Jagiellonia zremisuje z Lechem Poznań. Wówczas Lechia będzie miała 44 pkt, a druga Legia – 43 pkt.

Jak sami widzimy emocji nie zabraknie, szykuje się interesujące i emocjonujące zakończenie sezonu.

 

Wyniki z ostatniej kolejki Lotto Ekstraklasa, pary kolejnej

Aktualna tabela:

 

ad/twojaanglia.eu

 

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share