FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki w niezwykłej rywalizacji podczas Finału Nestlé Cup !

Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki w niezwykłej rywalizacji podczas Finału Nestlé Cup !

Już 14 września na stadionie AWF w Warszawie czeka nas niezwykłe starcie dwóch gigantów lekkiej atletyki, medalistów ostatnich Mistrzostw Świata w LondyniePawła Fajdka i Wojciecha Nowickiego. Tym razem sportowcy nie zmierzą się jednak w konkursie rzutu młotem, ale w specjalnym, nietypowym dla nich pojedynku, którego nie można przegapić. Wydarzenie będzie jedną z atrakcji Finału Nestlé Cupogólnopolskich zawodów lekkoatletycznych dla szkół podstawowych i gimnazjalnych w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego. Wśród kibiców nie zabraknie innych gwiazd królowej sportu: Piotra Małachowskiego, Piotra Liska, Kamili Lićwinko, Anny Jagaciak-Michalskiej czy Malwiny Kopron.   

Tego samego dnia odbędzie się finałowa rywalizacja młodych adeptów lekkiej atletyki. Zwycięzcy regionalnych eliminacji z 16 województw powalczą w czwórboju lekkoatletycznym. Szkoły podstawowewszechstronnym, a gimnazjaukierunkowanym (sprinterskim, wytrzymałościowym, płotkarskim, skocznościowym i rzutowym). Swoich następców będą obserwować nasi medaliści z Londynu. Całość rozpocznie ceremonia otwarcia, w której udział weźmie zespół Wolf Gang Crew, znany z programu „Mam Talent??początek o godzinie 12:00. Zakończenie Finału Nestlé Cup przewidziano na godzinę 15:00. Wstęp wolny.

W trakcie imprezy młodzi lekkoatleci oraz kibice będą mogli sprawdzić stan nawodnienia swojego organizmu w specjalnie przygotowanej strefie ds. żywienia firmy Nestlé Polska S.A. Każdy otrzyma indywidualną diagnozę i listę z zaleceniami.

„Lekkoatletyka dla każdego?to projekt mający na celu promocję aktywności fizycznej oraz prawidłowego żywienia wśród dzieci i młodzieży. Program realizują wspólnie Polski Związek Lekkiej Atletyki i Nestlé Polska, a jego działania skierowane są do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. W ubiegłym roku program „Lekkoatletyka dla każdego?był realizowany w całej Polsce przez 16 wojewódzkich Ośrodków Lekkiej Atletyki.

 

ad/twojaanglia.eu
źródło: www.infowire.pl

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share