FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

W parlamencie są bardzo ważne komisje dla Antoniego Macierewicza

W parlamencie są bardzo ważne komisje dla Antoniego Macierewicza

W parlamencie są bardzo ważne komisje, porównywalne do stanowisk ministerialnych – powiedział we wtorek szef gabinetu premiera Marek Suski, pytany o przyszłość b. szefa MON Antoniego Macierewicza po jego odejściu z rządu. Podkreślił, że decyzja w tej sprawie należy do władz PiS.
Adam Bielan, pytany w poniedziałek w TVN24 o odejście Antoniego Macierewicza powiedział, że został on odwołany z funkcji ministra obrony narodowej, „natomiast dalej pozostaje bardzo ważnym politykiem naszego obozu”. Jak dodał, b. szef MON otrzymał propozycję, którą przyjął, „żeby pokierować podkomisją ds. wyjaśnienia tragedii smoleńskiej”. „Myślę, że z czasem może otrzymać też jakieś bardzo ważne funkcje w parlamencie” – podkreślił wicemarszałek.
Suski, pytany w radiu Plus, o jakie funkcje może chodzić, odparł, że w parlamencie „są bardzo ważne komisje, porównywalne do stanowisk ministerialnych”. Dopytywany, czy chodzi o stanowisko przewodniczącego sejmowej komisji obrony narodowej powiedział, że decyzja w tej sprawie należy do władz klubu PiS. „Jestem w rządzie, a rząd się nie wtrąca w to, co robią władze klubu” – dodał.

Suski podkreślił ponadto, że dymisja Macierewicza to efekt zmiany priorytetów rządu. „Zmienia się kierunek rządu; chodzi o położenie nacisku na inwestycje, na rozwój, na innowacyjność. Wydaje mi się, że chodzi o to, żeby rząd był rządem pracującym – mniej zajmującym się ideologią, bardziej pracą” – tłumaczył.

Pytany, czy w Prawie i Sprawiedliwości jest obawa, że Macierewicz może założyć własne ugrupowanie, Suski ocenił, że b. szef MON „nie będzie próbował jakichś ruchów destrukcyjnych”. „On (Macierewicz) jest wielkim patriotą i na pewno nie będzie chciał szkodzić Polsce. Wiem, że będzie pracował dla dobra Polski, tak jak pracuje od kilkudziesięciu lat” – podkreślił.

Suski był też pytany o to, czy PiS poprze prezydencką inicjatywę przeprowadzenia referendum konstytucyjnego. „Jest to wciąż elementem dyskusji” – odpowiedział szef gabinetu premiera.

We wtorek prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego dokonał zmian w składzie rządu – m.in. dotychczasowy wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński został szefem MSWiA w miejsce Mariusza Błaszczaka, który z kolei zastąpił Antoniego Macierewicza na stanowisku szefa MON.

W czwartek Antoni Macierewicz został powołany na szefa podkomisji smoleńskiej.

 

ad/TwojaAnglia.eu
źródło: (PAP)/zub/ pad/

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share