FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Olimpijczycy z Rosji już w ćwierćfinale

Olimpijczycy z Rosji już w ćwierćfinale

Olimpijczycy z Rosji pokonali reprezentację USA 4:0 w meczu grupy B turnieju hokejowego igrzysk w Pjongczangu i jako pierwsi zapewnili sobie występ w ćwierćfinale. Amerykanie będą musieli zagrać w barażu.

W turnieju bierze udział 12 reprezentacji, podzielonych na trzy grupy. Ich zwycięzcy oraz najlepszy zespół z drugiego miejsca awansują do ćwierćfinału, reszta drużyn będzie musiała walczyć w rundzie dodatkowej.

W sobotę zakończyła się rywalizacja w grupie B. Premiowane bezpośrednim awansem miejsce zapewnili sobie hokeiści z Rosji wygrywając wysoko dwa z trzech spotkań. Na drugim miejscu uplasowali się Słoweńcy, którzy w sobotę wygrali po rzutach karnych ze Słowacją 3:2. Amerykanie zakończyli rywalizację w grupie na trzeciej pozycji.

W niedziele o pierwsze miejsce w grupie C i awans do ćwierćfinału zagrają Szwedzi i Finowie. Obie drużyny mają na koncie po dwa zwycięstwa za trzy punkty. W drugim meczu spotkają się Niemcy i Norwegowie, którzy nie wygrali jeszcze żadnego spotkania.

W grupie A prowadzą Czesi, którzy w sobotę pokonali po rzutach karnych Kanadę 3:2 i mają na koncie pięć punktów. Kanadyjczycy, triumfatorzy dwóch ostatnich igrzysk, mają jeden punkt mniej. W walce o pierwsze miejsce liczą się też Szwajcarzy, którzy odnieśli jedno trzypunktowe zwycięstwo nad ostatnimi w tabeli Koreańczykami. O pierwszym miejscu w grupie zadecydują niedzielne mecze, w których Kanada zagra z Koreą, a Czesi ze Szwajcarią.

Mecze rundy barażowej zaplanowane są na wtorek, dzień później zostaną rozegrane ćwierćfinały.

 

ad/TwojaAnglia.eu
źródło: (PAP)/bag/ cegl/

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share