FacebookTwitterPinterestShare

Z okazji karnawału władze rozdadzą ponad 100 mln prezerwatyw

Z okazji karnawału władze rozdadzą ponad 100 mln prezerwatyw

W lutym, gdy w brazylijskim Rio de Janeiro będzie odbywał się słynny karnawał, władze Brazylii w ramach kampanii społecznej rozdadzą ponad 100 milionów prezerwatyw – poinformował we wtorek w komunikacie minister zdrowia tego kraju Ricardo Barros.

Brazylijskie władze – wyjaśnia EFE – prowadzą obecnie kampanię społeczną – jej celem jest zwiększenie świadomości wśród osób, które będą bawić się na ulicach miast Brazylii w czasie karnawału, na temat tego, jak „ważne jest używanie prezerwatyw”.

Akcja jest skierowana w szczególności młodych w wieku od 15 do 24 lat.

„Tego typu kampanie, które zostaną rozszerzone na inne popularne święta w całym roku, dadzą możliwość nie tylko zredukowania w kraju liczby przypadków (choroby) AIDS, lecz także innych infekcji przekazywanych drogą płciową” – wyjaśnił Barros.

W lutym w całym kraju zostanie rozdanych ponad 106 mln prezerwatyw dla mężczyzn, 200 tys. dla kobiet i 3,8 mln dawek lubrykantów.

Ponad 207-milionowa Brazylia jest krajem z największą liczbą przypadków zachorowań na AIDS w Ameryce Łacińskiej – 830 tys. mieszkańców to nosiciele wirusa HIV.

Rząd przewiduje, że na tegoroczny karnawał do Rio, który zaplanowano na 9-14 lutego, przyjedzie 1,5 mln turystów, a na ulicach tego tylko miasta będzie bawić się ponad 6 mln ludzi.

 

ad/TwojaAnglia.eu
źródło: (PAP)/ulb/

FacebookTwitterPinterestShare