FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Jak odzyskać £2000 za prowadzenie konta bankowego w UK?

Jak odzyskać £2000 za prowadzenie konta bankowego w UK?

O nieuczciwych praktykach banków wiemy nie od dziś. Często jednak niegodziwe postępowanie uchodzi tym instytucjom na sucho. Do nielicznych wyjątków należy opisywana na szeroką skalę, a zainicjowana przez Polaków na Wyspach akcja, dzięki której nasi rodacy odzyskują swoje pieniądze. Chodzi o nielegalnie ubezpieczenia dodane do płatnego rachunku bankowego PBA typu Silver, Gold lub Platinum.

Proceder nielegalnego sprzedawania w bankach płatnych kont trwałby w najlepsze, gdyby nie nasi rodacy oraz oraz FOS. Pierwsze sprawy sądowe dotyczące zwrotu opłat za konta odbyły się parę lat temu. Sąd stanął po stronie klientów, a banki, zgodnie z procedurą  nie mogły się od nich odwołać. Na podstawie wyroków Sądu Najwyższego Wielkiej Brytanii zostały zobowiązane do zwrotu nielegalnie pobranych opłat wraz z odsetkami.

 

Skala całego zjawiska zaskakuje! Ok. 50% klientów posiadających płatne konta PBA bez swojej wiedzy została objęta dodatkowymi ubezpieczeniami. Nie informując klientów- pracownicy banków ubezpieczali ich auta, podróże i telefony.Klienci nie wiedzieli również o tym, że posiadają wykupione miejsca VIP na lotniskach, czy usługę auto-assistance. Co ciekawe- ponad 50% osób objętych wyżej wymienionymi ubezpieczeniami- nie mogłaby z nich korzystać, nawet jakby wyraziła taką chęć- głównie poprzez niedopełnienie formalności. Jak bowiem aktywować usługę, jeśli nie ma się pojęcia o jej posiadaniu? Przez PBA klienci tracili więc średnio 300 funtów rocznie! A przecież to niemała suma i każdy wolałby wydać ją inaczej.

Ile można odzyskać? To zależy. Wpływ na wysokość zwrotu mają wysokość i czas ponoszenia opłat. Nie zgadzajmy się na negocjacje z bankiem, który kusi natychmiastową wypłatą w zamian za obniżenie kwoty zwrotu. Pieniądze i tak wrócą na nasze konto, nie warto więc przedkładać ekspresowej wypłaty nad jej prawidłową wysokość. Średnia wypłata środków bezprawnie pobieranych przez banki wynosi 2500 funtów, a zdarzają się przypadki, że klienci odzyskują nawet i 4000!

Jak rozpocząć starania o zwrot? Wystarczy, że zadzwonisz pod numer 01460 92 02 78 i opiszesz sprawę. Można też wypełnić formularz na stronie: www.harvardclaims.co.uk .

Partner akcji Gospodarni na Wyspach– firma Ferpay  ma dla Was niespodziankę. W każdą środę na platformie można wykonać darmowy, ekspresowy przelew do Polski. O tu:

 

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share